UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.

„Darmowy listopad”

Jeśli nie masz żadnych planów na weekend wybierz się do jednej z dawnych rezydencji królewskich: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Zamek Królewski w Warszawie, Łazienki Królewskie i Zamek Królewski na Wawelu do końca listopada udostępniają swoje zbiory bezpłatnie w ramach inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Akcja „Darmowy listopad” jest adresowana do wszystkich zainteresowanych kulturą, a w szczególności do dzieci, młodzieży i seniorów. Jak co roku (obecnie jest to już piąta edycja),
przyświecają jej trzy główne cele: edukacja kulturalna, zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury oraz wzrost uczestnictwa w kulturze. „Darmowy listopad” jest częścią programu Kultura Dostępna, realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Z tej okazji cztery rezydencje królewskie oferują nie tylko bezpłatne zwiedzanie historycznych wnętrz, ale również wiele atrakcji towarzyszących. W programach – m.in. lekcje muzealne, oprowadzanie z przewodnikiem, warsztaty, wykłady, koncerty oraz gry i zabawy dla dzieci.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Ta barokowa rezydencja budowana dla króla Jana III od 1677 r., pełna cennych dzieł sztuki i pamiątek po mieszkańcach pałacu, w listopadowym programie oferuje m.in. weekendowe oprowadzanie w każdą sobotę i niedzielę listopada o godz. 11, skupiające się na historii oraz wystroju pałacowych wnętrz. Zarówno dzieciom, jak i dorosłym dedykowane są także warsztaty muzyczno-taneczne „Gry i zabawy z królewskiego podwórka”. Poza tym - bezpłatne lekcje historyczne i przyrodnicze, warsztaty kulinarne i warsztaty kaligraficzne dla dzieci i młodzieży oraz bezpłatne spacery tematyczne dla dorosłych.
» Więcej informacji »

Łazienki Królewskie

W ramach akcji Muzeum oferuje m.in. 200 bezpłatnych lekcji muzealnych dla przedszkoli i szkół dotyczących królewskich kolekcji Stanisława Augusta, spotkania z publicznością pod hasłem „Królowie i Sztuka”, a także nocne zwiedzanie Pałacu na Wyspie i Starej Oranżerii (każda sobota listopada, godz. 19:00-23:00). W programie ponadto: Salony Poezji i warsztaty fotograficzne dla dzieci. Melomanów ucieszą liczne koncerty, w tym II Międzynarodowy Festiwal im. I. J. Paderewskiego i Festiwal De Musica. Odbędzie się także Sympozjum z okazji 252. rocznicy koronacji Stanisława Augusta: Z dala od Warszawy. Rzeczpospolita prowincjonalna.
» Więcej informacji »

Zamek Królewski w Warszawie

Muzeum oferuje bezpłatne lekcje muzealne dla uczniów na wszystkich etapach edukacji szkolnej, poświęcone m.in. mecenatowi artystycznemu Stanisława Augusta i jego kolekcjom. W programie także: „Godzina ze sztuką” - czyli nietypowe poznanie zbiorów Zamku Królewskiego w Warszawie uwzględniające pytania oraz rozmowę o najcenniejszych i najbardziej interesujących obiektach. Muzeum zaprasza także na weekendowe warsztaty rodzinne – czyli zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 5-9 lat.
» Więcej informacji »

Zamek Królewski na Wawelu

Dla zwiedzających udostępnione są następujące wystawy: Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownia, Wawel Zaginiony oraz Gobeliny Ogińskich ze Słonimia. Bezpłatnie można także oglądać najcenniejszy w polskich zbiorach i jeden z cenniejszych obrazów w świecie - Damę z gronostajem Leonarda da Vinci. Muzeum zaprasza także na bezpłatne zajęcia, m.in. lekcje muzealne oraz zajęcia warsztatowe dla dzieci i dorosłych. Realizowane będą również tematyczne spotkania dla rodzin z dziećmi oraz spotkania dla dorosłych w formie wykładów oraz zwiedzania wystawy czasowej z jej kustoszem.
» Więcej informacji »


Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
17 listopada 2016
wwww.mkidn.gov.pl

Słowo wstępne: Jarosław M. / ITP
Ilustracja © domena publiczna / Rząd RP
Uwagi: Publikacja MKiDN nie posiada hiperłącza do informacji dot. Zamku Królewskiego na Wawelu i została dodana przez Redakcję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2