UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.

Brexit a emigracja do Kanady

Kanada staje się ośrodkiem zainteresowania polskich imigrantów w Anglii, którzy chcą poszukać innego, stabilnego kraju do życia.

Kanada jest jednym z wyborów; otrzymuję e-maile i telefony od Polaków na Wyspach szukających możliwości emigrowania i pracy. Ktoś poinformował mnie także, że do polskich imigrantów w Brytanii docierają informacje o tym, iż minister imigracji w Kanadzie zachęca Polaków do przyjazdu do Kanady, są oni bowiem atrakcyjnymi kandydatami, ponieważ znają angielski i posiadają doświadczenie zawodowe w kraju anglojęzycznym.

Dla sprostowania podaję, że nie ma i nie będzie specjalnego programu dla Polaków z Anglii.
Nie jest raczej prawdopodobne, by dla jednej grupy etnicznej wprowadzono specjalny program imigracji ekonomicznej. A zatem przepisy obowiązują i będą obowiązywać takie samie.
Rzeczywiście, znajomość języka angielskiego jest wymagana w większości programów imigracyjnych, także by ubiegać się o wizę pracy poprzez kontrakt pracy.

Co prawda, osoby starające się o zezwolenie na pracę nie muszą zdawać egzaminu językowego, ale na granicy rozmowa z urzędnikiem imigracyjnym może zaważyć na tym, czy wiza będzie przyznana, czy nie. Program IEC (wizy pracy dla młodych osób) nie wymaga znajomości angielskiego, a zatem proszę nie sugerować się, iż dotyczy to każdego kandydata.

A zatem osoby, które znają dość dobrze angielski, posiadają doświadczenie (preferowane w zawodzie wykwalifikowanym), ewentualnie wykształcenie, mogą pomyśleć o imigracji do Kanady. Opcji jest wiele, a zatem warto przeanalizować swoje szanse.

Warto też pomyśleć o kanadyjskich studiach, gdyż umożliwiają one stałą imigrację, bonusem staje się otrzymanie wizy pracy w czasie studiów i po studiach, w momencie zakończenia edukacji.
Dodatkowym przywilejem cieszą się także współmałżonkowie i konkubenci studentów, mogą im towarzyszyć, zatrudniając się legalnie w Kanadzie.
Prawo imigracyjne zezwala na wydanie otwartej wizy pracy małżonkom i konkubentów studentów zagranicznych.

Radzę także, by radzić się osób kompetentnych i uprawnionych. Myślę, że na rynku europejskim pojawi się wielu nieuczciwych, nielicencjonowanych pośredników, którzy wykorzystają Brexit zarobkowo. Wiele agencji imigracyjnych poza Kanadą nie ma żadnych uprawnień zawodowych, nie posiada także odpowiednich licencji.
Rząd Kanady nie współpracuje z nielicencjonowanymi pośrednikami, którzy nie powinni zarobkowo zajmować się prawem i procedurami imigracyjnymi.


© Izabela Embalo
Kanada, 29 lipca 2016
źródło publikacji: „Brexit i imigracja do Kanady”
www.goniec.net

Izabela Embalo jest m.in. licencjonowanym doradcą imigracyjnym z Toronto (Kanada).
Kontakt:
email: emiz@live.ca
telefon: +1 (416) 515-2022
witryna: www.emigracjakanada.netIlustracja © brak informacji

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2