UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.

Czy opozycja poprze pomysł Euro-państwa wyrzekając się Polski?

Poniedziałek chyba nas wszystkich zaskoczył poranną informacją, dotyczącą ultimatum wystosowanego przez szefów dyplomacji Niemiec i Francji do pozostałych państw członkowskich UE, które zakłada stworzenie europejskiego superpaństwa.

Ultimatum forsowane przez Francję i Niemcy trafnie podsumowała prof. Krystyna Pawłowicz, porównując propozycję do ultimatum Hitlera z 1939 roku.
Jak można być na tyle bezczelnym, aby proponować suwerennym państwom członkowskim UE, wyzbycie się armii, służb specjalnych, własnego prawa, podatków, aby całkowicie podporządkować się tej jedynej, oświeconej europejskiej elicie?

Obłęd i szaleństwo, to mało powiedziane. Ale w tu rodzi się również pytanie, jak opozycja będzie się odnosić do propozycji Francji i Niemiec? Pytam, bo krytyczne stanowisko rządu już poznałem.

Panowie Petru i Schetyna? Jak wam się podoba taka wizja Europy? Czy gdyby dalej rządziła Platforma Obywatelska, to poparłaby „rozwiązanie” proponowane przez Paryż i Berlin?

Polska to najbardziej eurosceptyczny kraj w UE – stwierdził dziś w „Kropce nad i” Ryszard Petru.
I dolał oliwy do ognia, w mojej ocenie opowiadając się nieformalnie za pomysłami „oświeconej elity”:
Musimy rozpocząć debatę, jak wchodzić do strefy euro, bo wokół tego będzie dokonywać się integracja. Nie możemy zostać na marginesie z Węgrami. Co Jarosław Kaczyński zrobił, by Wielka Brytania nie wyszła z UE? Trzeba się najpierw uderzyć we własne piersi. Nikt nie traktuje go poważnie, jego wypowiedzi odsuwają nas od wąskiego grona państw, które mogą się dogadać – mówił.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że Ryszard Petru przybiera szaty lobbysty. Podobnie jak wcześniej namawiał Polaków do kredytów we frankach szwajcarskich, tak teraz chce wpychać nas do strefy euro i głębszej integracji z tworem, który cierpi na złośliwy nowotwór.
Liderzy PO i Nowoczesnej solidarnie przez cały dzień unikali jasnej odpowiedzi na pytanie dotyczące propozycji Francji i Niemiec. Rozumiem, że może to być niewygodna sytuacja dla wielkich euroentuzjastów i pewien problem wizerunkowy.

Ale pytam jeszcze raz: czy Petru i Schetyna przyjmują z entuzjazmem pomysły forsowane przez Francję i Niemcy?


© Łukasz Żygadło
27 czerwca 2016
źródło publikacji: „Co teraz zrobi rozkochana w UE opozycja? Poprzecie pomysł superpaństwa i wyrzekniecie się wszystkiego?”
www.polskaniepodlegla.pl
Ilustracja © brak informacji

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2