UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.

Talar, Henryk

25 czerwca 1945 urodził się w Kozach na Śląsku pan Henryk Talar.
Po ukończeniu krakowskiej PWST był aktorem teatralnym przez długie lata, a w latach 1990-tych został dyrektorem naczelnym i artystycznym teatrów: im. Adama Mickiewicza w Częstochowie i Teatru Polskiego w Bielsku-Białej do 1999 roku.
Jest wieloletnim współpracownikiem Teatru Polskiego Radia oraz popularnym aktorem filmowym oraz dubbingowym. W latach 1980-tych był lektorem starych kreskówek o Kubusiu Puchatku, a w roku 2000 był głosem "Yoshimo" w znanej grze cRPG "Baldur's Gate II: Cienie Amn". Prowadził także teleturniej "Rosyjska ruletka" w Telewizji Polsat.

Nagrodzony w 1986 roku Złotym Ekranem za role w spektaklach "Selekcja" i "Potrójny nelson" oraz Nagrodą Komitetu do spraw Radia i Telewizji za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze TV, następnie Odznaką "Zasłużony Działacz Kultury" (1988), Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2010), w 2011 roku otrzymał "Wielki Splendor" - nagrodę przyznawaną przez Zespół Artystyczny Teatru Polskiego Radia dla aktorów-wykonawców słuchowisk radiowych, a w 2013 roku kolejną nagrodę w kategorii słuchowisk Teatru Polskiego Radia na festiwalu Dwa Teatry: Nagrodę aktorską za rolę męską.

©2014 FilmyPolskie888


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2