UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.

„Europejczycy uciekający do Afryki Północnej”

Europejczycy uciekający do Afryki Północnej - FAŁSZ
W odpowiedzi na coraz częściej pojawiające się w sieci fotografie hord muzułmańskich bojówek udających „uchodźców” i masowo przybywających do Europy, media świata arabsko-muzułmańskiego zaczęły twierdzić, że wiele z tych fotografii zostało wykonanych w zupełnie innych latach i wydarzeniach.
Jednym z popularnych przykładów była fotografia statku przepełnionego ludźmi, którą opisywano jako fotografię okrętu przepełnionego... Europejczykami, przybijającego do bliżej nieokreślonego portu Afryki Północnej, wykonaną podczas II wojny światowej.

Przyznam, że od razu, gdy tylko zobaczyłem te zdjęcia na którejś z arabskich witryn, jako fotografa-amatora zdziwiła mnie jakość kolorów tych zdjęć, zupełnie nie pasująca do barw kolorowych fotografii z okresu II wojny światowej. Od początku byłem pewien, że to kłamstwo lub fotomontaż.
Nie zdziwiłem się więc, gdy wpisując w wyszukiwarkę nazwę statku widoczną na jednej z fotografii - „VLORA” - od razu natrafiłem na ☞ francuskojęzyczną stronę Wikipedii. Tam zaś od razu rzuca się w oczy jedna z tych samych fotografii przedstawiających niby „Europejczyków uciekających do Afryki Północnej” z ogromnie  ważną różnicą w opisie: otóż w rzeczywistości na fotografiach są przedstawieni... Albańczycy uciekający do Włoch w 1991 roku.
Statek VLORA w 1994 roku
Albania, sekularny kraj muzułmański (60% ludności wyznaje Islam) pod rządami komunistycznymi otoczony był dosłownie zasiekami drutu kolczastego, polami minowymi i gęstą siecią bunkrów z karabinami maszynowymi. Oficjalnie granice tego kraju zostały tak uszczelnione, aby powstrzymać „wrogów socjalizmu” przed wkroczeniem do Albanii (typowa komunistyczna wymówka) - w rzeczywistości granice uszczelniono po to, aby nikt nie mógł stamtąd uciec, podobnie jak to było z murem berlińskim i innymi nieszczęsnymi krajami w szponach komunistów. Aby dalej nie odchodzić od tematu - latem 1991 roku rządy komunistyczne padały jeden za drugim jak muchy we wszystkich krajach dawnego „obozu socjalistycznego” i podobnie zaczynało dziać się w Ludowej Republice Albanii. Wtedy to grupa ludzi pragnących jak najszybciej wydostać się z „obozu” przejęła statek „VLORA” i wymusiła kurs na Włochy. Dołączyli do nich inni i tak ogromnie przeładowany statek z ok. 20 000 ludźmi na pokładzie dobił do włoskiego portu w Bari, gdzie przerażeni Włosi pozwolili im jedynie wyjść na portowy brzeg.
Z tego właśnie momentu pochodzą rozpowszechniane obecnie fotografie przedstawiające rzekomo „Europejczyków uciekających do Afryki Północnej”. Są to Albańczycy (a więc głównie muzułmanie) uciekający do Włoch, a zdjęcia zostały wykonane 8 sierpnia 1991 roku, a nie podczas II wojny światowej.
Kilka osób zadało mi pytanie, w jakim celu arabskim i muzułmańskim ośrodkom propagandowym zależy, abyśmy myśleli, że na tych fotografiach są „Europejczycy uciekający do Afryki Północnej”? Przecież odpowiedź jest taka prosta... propaganda.

Pokazując nam (Europejczykom), że oni (muzułmanie z Afryki Północnej) jakoby przyjmowali nas z otwartymi rękoma podczas wojny w Europie (jak to niby miały przedstawiać fotografie Albańczyków we Włoszech), chcą wywołać w nas elementarny odruch wdzięczności i tym samym doprowadzić do poczuwania się ich „dłużnikami” - przecież oni (niby) przyjmowali nas, więc my musimy odpłacić się tym samym i nie mamy moralnego prawa nawet narzekać na muzułmańskie hordy podbijające nasz kontynent...

Tak właśnie działa propaganda i o to właśnie chodzi w tym fałszerstwie.


© Paul Ityk

24 września 2015
Z zagranicy - specjalnie dla ITP


Uaktualnienie, 13 listopada 2015:
Historia ta ma ciąg dalszy w artykule "Duża historia małego kłamstwa".


Notatka:
Tekst nadesłany pocztą elektroniczną.
Fot.1 © Luca Turi / wikipedia
Fot.2 © Pascal Riteau / wikipedia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2