UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.

Duża historia małego kłamstwa

Jak pisałem kilka miesięcy wcześniej, kłamstwo propagandzistów muzułmańskich miało bardzo krótkie nogi. Jednak pomimo bardzo łatwego do rozszyfrowania fałszerstwa, jak to przedstawiłem w artykule „Europejczycy uciekający do Afryki Północnej”, od tego czasu kłamstwo to zatoczyło już szerokie kręgi, gdyż na świecie nie brakuje ludzi wierzących we wszystko, co tylko ktoś-gdzieś napisze (niestety) i powielających bzdurną propagandę, świadomie lub nie.

Jak dzisiaj przeczytałem, reporter szwedzkiej witryny Fria Tider News Group prześledził historię tej wiadomości i dotarł do źródła tego fałszerstwa.


wpis Ahmeta,
zrzut ekranu z 13 listopada 2015
Okazuje się, że jest nim... wpis na facebooku, dokonany 22 września przez niejakiego Ahmeta Aykaca (prawdopodobnie Turka).
Jak pisze Jan-Olof Andersson w artykule „Nej Ahmet, bilderna visar inte européer som flyr till arabvärlden” (Nie Ahmet, te zdjęcia nie przedstawiają Europejczyków uciekających do świata arabskiego), to właśnie ten fejsbukowy wpis Ahmeta spopularyzował kłamstwo o Europejczykach uciekających do Afryki Północnej.
Jak wcześniej dowiodłem, fotografie te przedstawiają Albańczyków uciekających do Włoch w 1991 roku, co Jan-Olof Andersson także potwierdza.
Natomiast zadziwiająca jest dla mnie ignorancja wszystkich ludzi czytających i rozpowszechniających to kłamstwo, zupełnie jakby nikt z nich nigdy nie słyszał o Google czy jakiejkolwiek wyszukiwarce...
Także zastanawiająca jest niewspółmiernie niska ilość komentarzy do liczby wyświetleń wpisu Ahmeta: raptem tylko 2 komentarze na 330 tysięcy „podzieleń się z innymi”. Znaczy to, że aż 330 tysięcy ludzi rozesłało fałszerstwo Ahmeta do znajomych zupełnie bez najmniejszego zastanowienia!
Ponieważ nie sądzę, aby wszyscy z tych 330 tysięcy ludzi byli muzułmanami pragnącym wierzyć w prawdziwość wpisu Ahmeta i z pewnością większość z nich to „zwykli” Europejczycy, nie dziwne jest więc, że milionowa horda muzułmanów mogła bez najmniejszych przeszkód „uciec” przed Islamem do samych tylko Niemiec...

© Paul Ityk
13 listopada 2015
Specjalnie dla ITP
Notatka:
Tekst nadesłany pocztą elektroniczną.
Fot. 1,2 © ITP / Ilustrowany Tygodnik Polski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2