UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.

Moes, Jerzy

Pan Jerzy Moes urodził się w Warszawie, 29 września 1935 roku.

Biografia tego niezwykle często występującego na ekranie aktora jak dotąd nie została nigdzie opublikowana w sieci (i prawdopodobnie  też w żadnych starszych, papierowych publikacjach i almanachach nie ma o nim więcej informacji, gdyż nie znalazłem niczego takiego nawet w indeksach żadnych z publicznie dostępnych polskich bibliotek). Poza imponującym dorobkiem aktorskim, obejmującym ponad 100 filmów i jeszcze więcej przedstawień teatralnych, zadziwiająco niewiele więcej jest publicznie dostępne o tym panu.

Pomimo ogromnego dorobku aktorskiego, pan Moes w swojej karierze nigdy nie grał głównych postaci w żadnym z licznych filmów, w których występował. Stąd też - jak podejrzewam - z samego nazwiska może nie być on znany, ale jestem pewien, że jego twarz powinna zostać rozpoznana (przynajmniej przez starszych widzów) z wielu drugoplanowych, ale jakże często ważnych ról, choćby z pierwszej części znanego filmu "Jak rozpętałem II wojnę światową", gdzie pojawia się na samym początku jako dowódca polskiego oddziału.
W teatrze zadebiutował w roku 1961, na deskach Teatru Dolnośląskiego w Jeleniej Górze, a następnie występował w teatrach: im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Rozmaitości we Wrocławiu, Dramatycznym w Warszawie, Śląskim w Katowicach, Dramatycznym we Wrocławiu, Ateneum w Warszawie, Ziemi Mazowieckiej w Warszawie, Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, oraz przez okres jednego sezonu (1967–1968) w Operetce Śląskiej w Gliwicach.

©2014 FilmyPolskie888

IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)
Filmografia pana Jerzego dostępna jest TUTAJ

Lotna (1959)
Lotna (1959)
Sam pośród miasta (1965)
Dzięcioł (1970)
Karino (1974)
Co mi zrobisz jak mnie złapiesz? (1978)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2