UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.

PE usunął kłamliwe wideo o Polsce

Ze strony internetowej europarlamentu usunięto relację wideo z wtorkowej debaty eurodeputowanych o sytuacji w Polsce. W wideo wykorzystane były zdjęcia z manifestacji w Polsce. Przeciwko publikacji wideo protestował wiceszef PE Ryszard Czarnecki.
– „W związku ze skandalicznym propagandowym filmikiem na temat Polski umieszczonym na stronie PE wystosowałem oficjalny protest do przewodniczącego Martina Schulza” – poinformował Czarnecki, cytowany w piątkowym komunikacie prasowym.

„Absolutnie nieprawdziwy”


Jego zdaniem materiał wideo „jest absolutnie nieprawdziwy”. „Pokazuje uliczne przepychanki m.in. z roku 2014, z czasów rządu koalicji PO-PSL, opatrzone jednak informacją, że dotyczy to bieżących wydarzeń” – napisał Czarnecki w liście do szefa PE.

„Proszę o interwencję w tej sprawie oraz usunięcie filmiku ze strony PE, gdyż zamieszczanie nieprawdziwych treści obniża autorytet naszej instytucji” – wezwał europoseł PiS. Wskazał, że „materiał odbił się szerokim echem w polskich mediach, które krytykowały PE za rozpowszechnianie nieprawdziwych i niesprawiedliwych materiałów pseudoinformacyjnych”

Materiał nieaktywny


Materiał wideo, przygotowany przez telewizję PE – EuroparlTV, był relacją z wtorkowej debaty europarlamentu o sytuacji w Polsce w związku z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Jako przebitki wykorzystano w nim zdjęcia z różnych manifestacji w Polsce. Przedstawiały m.in. demonstrantów z transparentami „Wolne media” czy „Kraków za demokracją”, uczestników demonstracji z tęczowymi flagami LGBT, a także demonstracje środowisk narodowych; wykorzystano też m.in. migawkę z Marszu Niepodległości.

W piątek po południu link do materiału na stronie Parlamentu Europejskiego był już nieaktywny. Rzecznik PE Jaume Duch przyznał, że nie ma informacji o tym, dlaczego usunięto materiał.


© bz, dm / TVP Info
16 września 2016
źródło publikacji: „Po interwencji europosła Czarneckiego ze strony PE usunięto wideo o Polsce”

Ilustracja © brak informacji

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2