UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.

Siła w miłosierdziu. Rozmowa z biskupem Zatoki Hudsona.

W lutym 2013 roku papież Benedykt XVI mianował nowego ordynariusza diecezji Churchill-Zatoka Hudsona w Kanadzie (Churchill, Manitoba). Został nim kanadyjski duchowny rzymskokatolicki polskiego pochodzenia, oblat, Wiesław Krótki, który w 1990 roku wyjechał z Polski na misję do Nunavut w Kanadzie. Tam pracował duszpastersko wśród Eskimosów nad Zatoką Hudsona.
Od 1996 roku obywatel Kanady, był przełożonym delegacji oblatów nad Zatoką Hudsona. Pełnił funkcję proboszcza parafii św. Stefana w Igloolik, jednej z najstarszych misji katolickich na tym terenie. Obsługiwał stamtąd pięć innych placówek duszpasterskich na Ziemi Baffina: Hall Beach, Sanerajak, Iqaluit, Pond Inlet, Nanisivik i Arctic Bay.
Od chwili przyjęcia sakry biskupiej w maju 2013 roku najprawdopodobniej jest najdalej na północy przebywającym biskupem polskim.

Wikipedia: Wiesław Krótki OMI
Opracowanie: C.S.Notatka: wszystkie ilustracje pochodzą od redakcji.
fotografia: © autor nieznany / niniwa.org
wideo: © GoniecTV Toronto / youtube.com

2 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie cenzurujemy żadnych komentarzy, ale obrzucanie błotem bez żadnych podstaw jest i będzie usuwane.
   - ITP

   Pedofilów proszę szukać na Placu Zbawiciela w Warszawie w pobliżu „Tęczy” - symbolu dewiacji seksualnych. Ciekawe, że nie przeszkadzają panu/pani rzesze zboczeńców seksualnych legalnie pracujących w szkołach, spotykających się w klubach i lubieżnie łypiących na dzieci na ulicach ?

   Usuń

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2