UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.

Platforma jednak gdzieś wygrała!

Politycy Platformy Obywatelskiej szykują zemstę na Ewie Kopacz i winią ją za wyborczą porażkę. Zapominają jednak o "sukcesie" jaki odnieśli za granicą. W pewnym kraju dostali nawet ponad 50 procent głosów. To na Kubie, znanej przecież od lat z demokratycznych rządów.

Dopiero wczoraj Państwowa Komisja Wyborcza podała ostateczne wyniki wyborów parlamentarnych, a w Platformie Obywatelskiej już rozpoczął się festiwal oskarżeń. Jedni plują na Radosława Sikorskiego (za ośmiorniczki), inni domagają się głowy Ewy Kopacz (nie traktować tego dosłownie), a reszta wymienia nazwiska nowego szefa partii (lista jest tak długa, że będzie ostra walka rozmaitych frakcji).


Jeszcze kilka tygodni temu tacy byli butni, tacy aroganccy i pewni swego.
Dzisiaj to obraz nędzy i rozpaczy. Prawie w redakcji niezalezna.pl żal nam się ich zrobiło. Dlatego od rana poszukiwaliśmy jakiegoś newsa na pocieszenie, bo leżącego nie należy kopać. I mamy.

Są regiony świata, gdzie Platforma Obywatelska ma wiernych wyborców. Rekordowy wynik osiągnęła chociażby na... Kubie (aż 51,28 proc.) Sporo głosów dostała także w innym kraju słynącym z demokracji i poszanowaniu praw człowieka. To Chiny (28,7 proc).

Na marginesie, Prawo i Sprawiedliwość wygrało w innym państwie. To Stany Zjednoczone, gdzie PiS poparło aż 72,7 procent wyborców.

Znaczące chyba to zestawienie. Kuba, Chiny - bastion Platformy; USA - sukces PiS.


© gb
28 październik 2015
Artykuł opublikowano w „Niezależna.pl”
www.niezalezna.plNotatka: wszystkie ilustracje pochodzą od redakcji.
Fotografia © Fernando Ravsberg / Cartas Desde Cuba

1 komentarz:

  1. Dziwne jest tylko to, że nie dostali 110%, albo nawet 200% głosów w tych krajach.

    Przy okazji - właśnie takie "drobiazgi" są najlepszym dowodem na to, co twierdzę od ponad 20 lat: te wszystkie UD/UW/PO/Nowoczesne/i jakąkolwiek inną nową partię nie wymyślą w przyszłości - to i tak nadal są to te same pajace na sznurkach ubeckiego bydła i czerwonych ścierw oraz ich bachorów. Gdyby tak nie było nie mieliby ich poparcia, przecież to oczywiste. Dlatego zawsze dziwi mnie, że jest tak wielu głupców, którzy wyczekują "dowodów" w postaci jakiejś podpisanej "lojalki", jakby czas dla nich zatrzymał się w latach 1970-ch, zamiast samemu popatrzeć kogo popierają czerwone ścierwole i wszystko wiadomo...

    OdpowiedzUsuń

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2