UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.

Antyprawicowy nuncjusz odchodzi

Duża radość w „Warszawskiej Gazecie” i generalnie w co rozumniejszych środowiskach katolickich. Parę tygodni temu w Warszawskiej” zaatakowano bardzo ostro nuncjusza w Warszawie Celestyno Migliore jako masona i oto nuncjusz został odwołany z Warszawy i skierowany do Rosji. Tym mocniej za to łka „Gazeta Wyborcza” z 31 maja 2016 r. Zajadła przeciwniczka Radia Maryja i tradycyjnego Kościoła katolickiego Katarzyna Wiśniewska pisze w ogromnym zasmuceniu w tekście: „Nuncjusz niewygodny?”:
„(…) Udało mi się dowiedzieć, że konserwatywna część Episkopatu (czyli większość) jest z odwołania raczej zadowolona (…) Prawicowym biskupom abp Migliore naraził się w 2014 r. kiedy po jego interwencji kilku hierarchów, m.in. bp. Ignacy Dec, zostało stanowczo poproszonych o wycofanie się z komitetu honorowego Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów organizowanego przez PiS. Z kolei w prawicowych portalach można poczytać, że zakazy nałożone na ks. Międlara to sprawka nuncjusza abp Migliorego”. I nieoficjalnie wiem, że prawda ;nuncjusz faktycznie naciskał na księży misjonarzy, by uciszyły (podkr.-J.R.N.) księdza udzielającego się na marszach narodowców”. Już ta informacja wystarcza, by cieszyć się z odwołania nuncjusza –specjalisty od uciszania patriotycznych księży!

Wiśniewska w dalszej części swego komentarza tak żałosnej wiadomości dla „Wyborczej” pisze: „Odejście z Polski abpa Migliorego to duża strata dla Kościoła otwartego, krytycznego wobec prawicy i mediów O. Rydzyka- ocenia jeden z biskupów. Także poprzednik abpa Migliorego na stanowisku nuncjusza abp. Józef Kowalczyk (…) był otwarty na różne środowiska, nie tylko katolików, jednocześnie sprzeciwiał się zaangażowaniu Kościoła w politykę. Abp. Kowalczyk często dystansował się wobec Radia Maryja. To on w imieniu watykańskiego sekretariatu stanu prosił prowincjała redemptorystów i Episkopat, żeby zajęli się „uciążliwą sprawą Radia Maryja z pełną uwagą i stanowczością”. Można więc powiedzieć, że Polska do tej pory miała szczęście do nuncjuszy. Wkrótce się okaże, czy dobra passa będzie trwała”. A ja mam nadzieję, ze wreszcie ta zła passa minie raz na zawsze!


© Jerzy Robert Nowak
1 czerwca 2016
źródło publikacji:
www.jerzyrnowak.blogspot.com
Ilustracja © domena publiczna / witryna Prezydenta RP

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2