UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.

Korcz, Włodzimierz Kazimierz


W 1943 roku w Łodzi urodził się pan Włodzimierz Korcz, znany polski pianista i dyrygent, a także aranżer i kompozytor piosenek i musicali. W swym dorobku muzycznym posiada także filmy, do których stworzył, lub zaaranżował muzykę. Współpracował także ze znanymi kabaretami: Pod Egidą , TEY, Olgi Lipińskiej, telewizyjnym Polskim Zoo, Kraj się śmieje i innymi. Pisał też piosenki i musicale dziecięce dla harcerskiego zespołu Gawęda (z tekstami Wandy Chotomskiej).

pan Korcz w 1968
Współpracował również z zespołem solistów operowych – Filharmonia Traugutta.
Jak sam stwierdził w jednym z wywiadów, szczególnie wysoko ceni w swym dorobku artystycznym skomponowanie pieśni do słów Karola Wojtyły.
Stworzył także hymn religijny "O potężny Jezu Chryste", który wykonywała Alicja Majewska, a także "Pieśń Papieską – Zostań z nami", do którego słowa napisał Wojciech Kejne i wykonała Dorota Osińska.

Absolwent łódzkiej PWSM, w latach 1968-1970 był redaktorem muzycznym Polskiego Radia w Łodzi, a między 1974 i 1977 rokiem pełnił funkcję kierownika muzycznego Teatru na Targówku (obecnie Teatr Rampa). Komponuje muzykę teatralną i filmową, bierze udział w koncertach radiowych i telewizyjnych. Był szefem muzycznym cyklicznych widowisk telewizyjnych, m.in. reżyserowanych przez Krzysztofa Jaślara Mazurskich Biesiad Kabaretowych czy Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry.
z panią Alicja Majewską
Od czasu wykonania oratorium "Woła Nas Pan" w Rzeszowie w 2005 roku Włodzimierz Korcz współpracuje ze Strzyżowskim Chórem Kameralnym pod dyrekcją Grzegorza Oliwy.

Pan Korcz często podróżuje, najczęściej z Alicją Majewską (wykonawczynią wielu jego piosenek). Wbrew plotkom nigdy nie było między nimi żadnego romansu, a pan Włodzimierz od ponad czterdziestu lat jest szczęśliwie żonaty ze znaną aktorką, Elżbietą Starostecką, z którą mieszka na warszawskim Żoliborzu i ma z nią dwoje dzieci: syna, urodzonego w 1971 roku, oraz córkę, urodzoną w 1982 roku.


© 888
Listopad 2014
Artykuł opublikowano w witrynie„FilmyPolskie888”
www.FilmyPolskie888.blogspot.com


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)
Wybrana filmografia pana Korcza dostępna jest TUTAJ


Edyta Geppert - "Jaka róża taki cierń"
(muz. Włodzimierz Korcz, sł. Jacek Cygan)


Danuta Rinn - "A te skrzydła połamane"
(muz. Włodzimierz Korcz, sł. Ernest Bryll)


Piotr Fronczewski - "Chłopcy z naszej ulicy"
(muz. Włodzimierz Korcz, sł. Adam Kreczmar)


Danuta Rinn - "Gdzie ci mężczyźni"
(muz. Włodzimierz Korcz, sł. Jan Pietrzak)Rodzina Korczów, 1976
Elżbieta Starostecka z mężem
Włodzimierz Korcz z małżonką, 2012
2012ARTYKUŁ PRZYWRÓCONY Z KOPII ZAPASOWEJ. Z TEGO POWODU FORMATOWANIE ARTYKUŁU LUB ZAŁĄCZONYCH DO NIEGO ILUSTRACJI MOŻE NIE PASOWAĆ DO OBECNEGO FORMATU. NIEKTÓRE ILUSTRACJE MOGĄ BYĆ OBECNIE NIEDOSTĘPNE.

1 komentarz:

  1. Czy ktoś nie może naprawdę pogonić takich złodziei jak Crowley Media? Każde wideo z piosenką na youtube zostało przez te Kurwy Media przywłaszczone!

    OdpowiedzUsuń

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2