WIADOMOŚCI NIE OBESRANE = żadnych GW, TVN i im podobnej sraczki medialnej

OSTRZEŻENIE: NINIEJSZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I NIEPRZYJAZNA MATOŁOM „NOWOCZESNYM”, Z PLATFORM OSZUSTÓW I KOMITETÓW OBRONY DOSTĘPU DO ŻŁOBU, OBYWATELOM UB, KOMUNISTOM, WSZELKIEJ MAŚCI LEWACTWU I INNYM DEWIANTOM I ZBOCZEŃCOM SEKSUALNYM.

Wiśniewska-Niemirska, Małgorzata

16 czerwca 1947 roku urodziła się w Warszawie pani Małgorzata Niemirska, z domu Wiśniewska (pełne imię i nazwisko: Małgorzata Wiśniewska-Niemirska).
W 1969 roku ukończyła PWST w Warszawie i od tego czasu występowała na deskach Teatru Dramatycznego oraz Teatru Studio, z krótkimi przerwami, gdy grała w filmach lub telewizji.
Ogromną ilość wielbicieli przyniosła jej rola warszawskiej dziewczyny - radiofonistki Ludowego Wojska Polskiego - "Lidki" w popularnym w wielu krajach serialu telewizyjnym "Czterej pancerni i pies" z końca lat 1960-tych. Natomiast młodszym widzom może być bardziej znana z ról w popularnych serialach telewizyjnych ostatnich lat - "Samo życie", "Złotopolscy", "Barwy szczęścia" i wielu innych.

W 1979 roku została odznaczona brązowym Krzyżem Zasługi oraz brązowym Odznaczenien im. Janka Krasickiego.
Pani Małgorzata jest siostrą (także ogromnie popularnej aktorki) Ewy Wiśniewskiej, oraz wdową po znanym aktorze Marku Walczewskim.


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz