OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.
UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

Stuletni generał do młodych: całe szczęście, że nie wiecie, co to przelewać krew o wolność

– Całe szczęście, że nie wiecie, co to przelewać krew o wolność – zwrócił się do młodzieży prezes Zarządu Głównego Związku Powstańców Warszawskich gen. Zbigniew Ścibor-Rylski podczas przemowy 31 lipca 2017 roku, w 73. rocznicę Powstania Warszawskiego. Życzył młodym satysfakcji w życiu, bo „to młodzi teraz przejmują odpowiedzialność za państwo”.

        Zwracając się na początku swego przemówienia do uczestników powstania biorących udział w poniedziałkowej uroczystości gen. Ścibor-Rylski powiedział: „Już taka niewielka garstka nas tutaj przyszła”. Dziękował harcerzom i wolontariuszom. Jak mówił, poświęcają oni swój czas, by informować o prawdzie o wydarzeniach sprzed 73 lat.
– Nie wiecie, co to jest przelewać krew o wolność. Całe szczęście. Może nigdy nie doczekacie się tych strasznych, okrutnych dni, jakie nasze pokolenie miało możność przeżyć – podkreślił generał.

CAŁOŚĆ WZRUSZAJĄCEGO PRZEMÓWIENIA GEN. ŚCIBOR-RYLSKIEGO:


– Tu wśród was są przyszli ministrowie, premierzy, a może głowa państwa. Wy przejmujecie pałeczkę. Wy, młodzież przeżyliście tak wspaniałe lata – mówił do młodych prezes Zarządu Głównego Związku Powstańców Warszawskich. Życzył im satysfakcji w życiu, bo - jak podkreślił - to oni przejmą odpowiedzialność za państwo.
– Ja, stuletni żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej pamiętam, jak powstała nasza ojczyzna w 18 roku. Szczęście całe życie mnie nie opuszczało. Największym dowodem jest to, że dziś jestem tu z wami – zaznaczył. Ale – jak mówił – w najśmielszych marzeniach nie przypuszczał, że „dożyje tych wspaniałych lat, kiedy mamy niepodległą, wolną, ukochaną naszą ojczyznę”.
Podkreślał, że szczęściu musimy jednak pomagać.
– Musimy wszystko zrobić, by Polska była piękna, wspaniała, niepodległa, suwerenna.

– Żegnam was. Na pewno jest to moje ostatnie spotkanie z wami – powiedział na zakończenie obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego w Parku Wolności. generał Zbigniew Ścibor-Rylski, dodając:
 – Ale pamiętajcie, że Polacy muszą mieć szacunek. Szacunek dla wszystkich, niezależnie od partii politycznych czy wyznania...


Ilustrowany Tygodnik Polski
31 lipca2017
www.tiny.cc/itp2

Creative Commons License
Wolne do kopiowania na tej samej licencji: CC-BY-SA
(Creative Commons Licence - By Attribution, Share Alike -
polskie tłumaczenie tutaj)





Ilustracja © PAP / Rafał Guz
Wideo: © TVP / YouTube

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2