UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.

Potomek Mahometa: „dżihadyści to nie są muzułmanie!”

Król Maroka Mohamed VI (Muhammad as-Saudi ibn al-Hassan VI / محمد السادس بن الحسن) wezwał do stworzenia wspólnego frontu przeciwko islamskim ekstremistom, którzy – jak się wyraził – są skazani na wieczne piekło. Monarcha należy do dynastii Alawitów, której protoplasta Al-Hassan Ad-Dakhil był potomkiem proroka Mahometa.

– W obliczu rozprzestrzeniania się obskurantyzmu, powołującego się na religię, wszyscy: muzułmanie, chrześcijanie i żydzi powinni stworzyć wspólny front przeciwdziałający wszelkim formom fanatyzmu, nienawiści i zamknięcia w sobie – podkreślił król w przemówieniu do narodu.
W ocenie Mohameda VI zamachy terrorystyczne są „wypaczeniem obrazu islamu”. – Stanowczo potępiamy śmierć niewinnych i jesteśmy przekonani, że zabójstwo księdza jest niegodziwością według prawa Bożego i że jego śmierć w kościele jest niewybaczalnym szaleństwem, ponieważ jest to istota ludzka i człowiek religii, choć nie muzułmanin – wyjaśnił nawiązując do zabójstwa ks. Jacquesa Hamela we Francji przed dwóch islamistów.

– Terroryści, którzy działają w imię islamu, nie są muzułmanami i nie mają związku z islamem – podkreślił monarcha, według którego „są to ludzie zagubieni, skazani na wieczne piekło”.
– Niewiedza skłania ich do wiary, że ich działania są częścią dżihadu. Ale od kiedy dżihad polega na zabijaniu niewinnych? Najwyższy powiedział: „Nie bądźcie złoczyńcami; Bóg nie kocha złoczyńców”. Czy jest do pomyślenia, by Bóg Najłaskawszy i Najmiłosierniejszy mógł komuś nakazać, by się wysadził w powietrze lub zabijał niewinnych? – dopytywał.

Mohamed VI wskazuje, że religia nie pozwala na żadną formę samobójstwa, z jakiegokolwiek powodu. – Świadczy o tym werset Koranu, który mówi: „Ten, kto zabija człowieka, który sam nie zabił lub który nie stosował przemocy na ziemi, czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi” – zaznaczył monarcha, który zapewnił, że „islam jest religią pokoju”.

Król Maroka podkreślił, że „zamach na życie w imię dżihadu jest czynem bezprawnym”, ponieważ „dżihad podlega rygorystycznym warunkom, między innymi takiemu, że jest możliwy tylko w wypadku samoobrony, a nie w celu dokonania zabójstwa lub agresji”.
– Ci, którzy wzywają do zabijania i agresji, którzy bezpodstawnie wykluczają i którzy czytają Koran i Sunnę zgodnie ze swymi interesami, rozpowszechniają tylko kłamstwo w imię Boga i Proroka – zwrócił uwagę Mohamed VI.


za: Katolicka Agencja Informacyjna
3 września 2016
źródło publikacji: „Apel króla Maroka Mohameda VI”
www.ekai.pl

Ilustracja © Rząd USA / Departament Stanu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2