UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I NIEPRZYJAZNA MATOŁOM „NOWOCZESNYM”, Z PLATFORM OSZUSTÓW I KOMITETÓW OBRONY DOSTĘPU DO ŻŁOBU, KOMUNISTOM, „UB–WATELOM RP”, WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYM DEWIANTOM.

Kontrowersyjny tekst p.Jerzego Krajewskiego

P.Jerzy Krajewski, kiedyś załozyciel (chyba) Partii Pieniądza, słynie z oryginalnych wystąpień, na ogół pro-PRLowskich. Tym razem jednak dobrze to udokumentował:
W Radio TOK FM 12 kwietnia 2014 r. prof. Michałem Kopczyński zasugerował, że PRL źle wpływał na postrzegania państwa przez polskich obywateli.
Nie zgadzam się z tą tezą. Szkoły uczyła nas w PRL miłości do Polski, pokazywały wielkie osiągnięcia Polski i Polaków, byśmy byli dumni z państwa polskiego.

I najważniejsza rzecz - chłopi byli wolnymi ludźmi, byli właścicielami swojej ziemi i byli w stanie utrzymać z niej siebie i swoje rodziny.

Nigdy w historii nie było w Polsce tylu wolnych ludzi, posiadaczy środków produkcji, którzy potrafili utrzymać siebie i swoje rodziny z wykorzystaniem tych środków produkcji jak za czasów Władysława Gomułki.

Chłopi żyli za swoje na swoim bez żadnych dotacji. Byli więc wolnymi ludźmi.
Dziś bez dopłat nie są w stanie sobie poradzić, żyją na garnuszku podatników, są uzależnienie od państwa, które kontroluje wszystko, co robią.
W zasadzie wróciła pańszczyzna, choć ma pozory wolności. Chłopom w to graj, są zadowoleni z dopłat i dotacji, znoszą biurokrację, o wolności zapomnieli.
Nie buntuje się, że nawet drzewka na swojej ziemi bez pozwolenie urzędnika nie mogą wyciąć, że ktoś im mówi, jaka ma być długość łańcuch, na jakim trzymają swojego psa przy swojej budzie, że muszą świniom wkładać zabawki do ich zagród.

Teraz jest mniej wolności i więcej socjalizmu niż było w PRL za czasów Władysława Gomułki.

W PRL za Władysława Gomułki nie było zasiłków dla bezrobotnych. Pomoc socjalna była bardzo ograniczona. Każdy żył za swoje, większość na swoim - w prywatnych gospodarstwach rolnych.

Państwem rządziło 50 tysięcy urzędników państwowych i samorządowych (dziś 10 razy więcej - 500 tysięcy urzędników).

Kiedy w Polsce było najwięcej wolności i system, jaki postuluje Janusz Korwin-Mikke, dlatego Polska dynamicznie i zdrowo rozwijała się?

Za czasów Władysława Gomułki.
1. Nie było demokracji parlamentarnej. W sterowanych wyborach startowała głównie nowa szlachta, która podbiła kraj - członkowie zwycięskich partii: PZPR, ZSL i SD.
2. Rządził jeden człowiek jak król - mądry król Władysław Gomułka, któremu podlegał rząd.
3. Była kara śmierci.
4. Nie było deficytów budżetowych, ani państwo, ani miasta nie były zadłużone.
5. Podatki i obowiązkowe składki na ZUS w miastach były znacznie niższe niż obecnie. Składki na ZUS są obecnie 5-6 razy wyższe niż za Gomułki.
6. Nie było podatku VAT, ani podatku od dochodów osobistych PIT, ani podatku od dochodów kapitałowych (podatku Belki). Podatki były proste.
7. Większość ludzi mieszkała na wsi, gdzie była pełna wolność. Po zapłaceniu podatków, m.in. w naturze jako obowiązkowe dostawy, nikt nie wtrącał się do życia ludzi na wsi. Nie było obowiązkowych ubezpieczeń emerytalnych, rentowych, chorobowych i zdrowotnych. Nie było żadnych dopłat. Nie było kolczykowania bydła, koni, świń ani pozwoleń na wycinkę drzew we własnych ogrodach. Za usługi lekarzy rolnicy płacili z własnej kieszeni. Gdy stawali się starzy, utrzymywały ich dzieci.
8. Chłopcy byli uczeni agresji, każdy po osiągnięciu 18 lat odbywał obowiązkową 2-letnią służbę wojskową.
9. Nie było zasiłków dla bezrobotnych.
10. Ustawy były uchwalane w polskim Sejmie, a nie w Moskwie czy w Brukseli.
11. Radzieckie flagi nie wisiały przed urzędami państwowymi tak jak obecnie unijne.
12. Król inwestował państwowe pieniądze nie w opiekę socjalną, stadiony czy parki wodne, lecz w przemysł i energetykę. Władysław Gomułka zastał Polskę rolniczą a zostawił przemysłową.
13. Biurokracja była ograniczona. Państwem rządziło 50 tysięcy urzędników państwowych i samorządowych (dziś 10 razy więcej - 500 tysięcy urzędników).
14. Pomoc socjalna była bardzo ograniczona. Każdy żył za swoje, większość na swoim - w prywatnych gospodarstwach rolnych.

To było zdrowe, odpowiedzialne za siebie społeczeństwo.

W okresie PRL między 1946 r. a 1990 r. liczba mieszkańców Polski wzrosła o 63 proc. z 23,6 mln do 38,2 mln.
Obecnie Polska wymiera. Dziś mieszka w naszym kraju tylko 36 milionów ludzi.

W okresie PRL produkcja przemysłowa zwiększyła się kilkanaście razy.

"Ogółem, w okresie PRL zbudowano ponad 7500 dużych zakładów, a prawie 16 tys. mniejszych odbudowano", napisał Tomasz Ciborowski.
I to wszystko własnymi siłami.

W III RP wyprzedano te fabryki, zadłużona kraj do granic możliwości i opluto budowniczych tych fabryk.

Elity III RP nadal plują na nasze babcie i dziadków, na nasze mamy i ojców, na budowniczych polskiego przemysłu i polskiej energetyki. Wychwalają zdrajców i bandytów, którzy mordowali budowniczych.

No bo skoro bandyci walczący z PRL są bohaterami, to nasi przodkowie, którzy nie walczyli są tchórzami i zdrajcami.

Jerzy Krajewski

A teraz kilka słów komentarza i wyjaśnienia:

1) Istotnie - po 1956 roku, gdy Polska zrzuciła sowieckie jarzmo, żyło sie w miare dobrze - bo ludzie byli jeszcze przedwojenni i zachowywali normalniej.
2) System był socjalistyczny - ale kompletnie dziurawy. W mieście niszczył - na wsi pozwalał żyć.
3) Fabryki istotnie budowano - jednak robiło to państwo, więc (delikatnie pisząc) nie wszystkie były wybudowane z sensem.
4) Nowa Szlachta była głupia - jednak sie uczyła. Gdy juz sie czegos nauczyła i wprowadzila np. Ustawe Wilczka - odebrano jej władzę i rządzi Jeszcze Nowsza Szlachta, ktora na niczym sie nie zna - poza grabieżą wszystkiego. Stara Szlachta, jak arystokracja brytyjska, dożywa na majatkach.
5) Produkcja się zwiekszyla - zwlaszcza dzieki statystykom - jednak byla to produkcja tandetna (trzeba było pochodzic w wyprodukowanych za PRLu butach!) i nie trafiona.
6) Najgorsze, że narastała, zgodnie z Prawem Parkinsona, biurokracja. A Lewica opanowala szkoły.
7) Flagi sowieckie nie wisiały, bo PRL była państwem niepodległym, a III RP jest tylko landem UE.
I to tyle - z grubsza.


© Janusz Korwin–Mikke
13 kwietnia 2017
źródło publikacji:
www.korwin-mikke.pl

Ilustracja © brak informacji

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2