UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.

Lorenc, Michał

Pan Michał Lorenc jest znanym polskim kompozytorem urodzonym w Warszawie w 1955 roku.

Za muzykę filmową był wielokrotnie nagradzany na różnych festiwalach.
W 1998 roku, na 23. FPFF w Gdyni, pojawiło się aż sześć obrazów do których stworzył muzykę! Jest także trzykrotnym laureatem nagrody Złotych Lwów gdyńskiego festiwalu.

W 1992 roku na 17. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zdobył nagrodę za muzykę do filmu Władysława Pasikowskiego "Psy". W trzy lata później, w roku 1995 na 20. FPFF - za muzykę do "Prowokatora" Krzysztofa Langa, zaś w 1997. na 22. FPFF - za muzykę do "Bandyty" Macieja Dejczera.

Motyw muzyczny pt. "Wyjazd z Polski" z filmu "Różyczka" stanowił oprawę muzyczną Telewizji Polskiej (Wiadomości w TVP1 oraz TVP Info) podczas żałoby narodowej (w dniach 10-18 kwietnia 2010) po niewyjaśnionym dotąd zamachu na rządowy samolot w Smoleńsku i śmierci ówczesnego prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego wraz z setką innych osób na pokładzie.
Od chwili udzielenia publicznego poparcia Jarosławowi Kaczyńskiemu w wyborach prezydenckich 2010 pan Lorenc - który tworzył co najmniej kilka kompozycji rocznie do filmów polskich (zobacz filmografia za lata 1986-2010) - zaczął być pomijany i praktycznie bojkotowany przez producentów filmowych korzystających z funduszy i dotacji państwowych (czyli praktycznie wszystkich polskich producentów, czy tego chcieli czy nie), gdyż rządy partii PO i ludzi związanych z premierem Tuskiem i prezydentem Komorowskim (współpracownikiem dawnych komunistycznych służb bezpieczeństwa) zabronili współpracy z tym wybitnym polskim kompozytorem. Stan ten trwa do dzisiaj, a jedyne filmy wyprodukowane po 2010 roku do których panu Lorenc mógł skomponować muzykę to "W imieniu diabła" Barbary Sass (2011) oraz niezależna od PISF produkcja dokumentalna "Jan Paweł II. Szukałem Was..." (2011) w reżyserii Jarosława Szmidta.
Jak widać duch komuny nie zaginął w "wolnej" III Rzeczpospolitej pod rządami pseudopolityków z PO.


© 888
Październik 2014 (uaktualnienie: wrzesień 2015 / ITP)
Pierwotnie publikowano na „FilmyPolskie888”
tiny.cc/fp888IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)
Obszerna filmografia pana Lorenca jest TUTAJ
Strona oficjalna pana Lorenca

ARTYKUŁ PRZYWRÓCONY Z KOPII ZAPASOWEJ. Z TEGO POWODU FORMATOWANIE ARTYKUŁU LUB ZAŁĄCZONYCH DO NIEGO ILUSTRACJI MOŻE NIE PASOWAĆ DO OBECNEGO FORMATU. NIEKTÓRE ILUSTRACJE MOGĄ BYĆ OBECNIE NIEDOSTĘPNE.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2