UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.

Początek sprawiedliwości?

agent i jego prowadzący
Jak podała Telewizja Republika, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) zapowiada cięcia emerytur dla funkcjonariuszy byłych Służb Bezpieczeństwa.

To dopiero będzie kwik!

Świadczenia emerytalne byłych esbeków są obecnie nawet 20 razy wyższe od emerytur ich ofiar.
Dziennik „Fakt” policzył, że przeciętne świadczenie emerytalne UBeka wynosi między 4,000 a 6,000 zł miesięcznie, generała – 8,5 tys. zł, a najwyższe emerytury sięgają aż 22,000 zł!

– To wielka dziejowa niesprawiedliwość. Prawa do tych emerytur są nienależnie nabyte. Byli funkcjonariusze SB przez ćwierć wieku korzystali z tych praw. Taki stan jest nie do zaakceptowania – powiedział Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych.

Przy okazji uwaga: proszę nigdy nie mówić bądź pisać o „byłych funkcjonariuszach”, „byłych agentach”, czy też „byłych zdrajcach”, gdyż agentem lub funkcjonariuszem UB/SB - podobnie jak zdrajcą narodu - zostaje się do końca życia!
„Byłe” mogą być jedynie organizacje - UB, SB, czy KGB - gdyż obecnie nie istnieją już formalnie (choć prawie zawsze były lub są kontynuowane pod inną nazwą w nowej postaci, więc i tu trudno mówić o rzeczywistym zaprzestaniu ich działalności).
Jednak ich funkcjonariusze i agenci nigdy nie są i nie będą żadnymi „byłymi” funkcjonariuszami lub agentami, gdyż ludzie ci zawsze zostają przejmowani przez nowe służby (lub obce wywiady) i zawsze komuś służą. Dożywotnio!
Nawet wtedy, gdy są już „nie aktywni” i odgrywają role emerytów, ich wiedza z przeszłości zawsze komuś się przydaje...

Nie jest wiadome ile wyniosą zapowiadane cięcia, miejmy jednak nadzieję, że jeśli rząd PiS rzeczywiście chce sprawiedliwości, to natychmiast wstrzyma emerytury wszystkich zdrajców narodu polskiego i zredukuje je do zera.
Wypłacanie byłym UBekom emerytur z podatków płaconych przez społeczeństwo które nie tylko zdradzili, ale wytrwale zwalczali - jest nie logiczne, nie etyczne, niesprawiedliwe i po prostu idiotyczne, co obszernie nie tylko my wyjaśniliśmy już prawie dekadę temu, przy okazji poprzedniej (nieudanej) próby zmniejszenia emerytur zdrajców narodu za poprzedniego rządu PiS w 2009 roku.

Jeśli PiS-owi uda się tym razem uderzyć zdrajców narodu chociaż po kieszeniach, to będzie to początek sprawiedliwości w III RP.


© Redakcja ITP
4 lutego 2016
Ilustrowany Tygodnik Polski ☞ tiny.cc/itp2
Ilustracje:
fot. © brak informacji / PAP

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2