UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.

Opowieść o Androidzie (3)

Dalszy ciąg fascynującej historii darmowego systemu operacyjnego korporacji Google, używanego w chwili obecnej przez półtora miliarda ludzi na świecie, która zaczęła się od niewinnej współpracy z byłymi projektantami spółki „Danger” i w bardzo krótkim doprowadziła Androida ndo pozycji hegemona telefonii komórkowej...
(poprzednia część ☞ TUTAJ)

Wejście smoka

Dopiero wszystkie problemy związane z produkcją „Nexusa Jeden” - po raz pierwszy na światowy rynek - uwypukliły problemy wywodzące się z kooperacyjnego związania się z dużym, ale jednak nie tak wielkim (aby sprostać światowym zapotrzebowaniom) wytwórcą ODM, jakim było HTC.

STRESZCZENIE:

Autor opisuje, dlaczego Samsung zajął miejsce HTC jako producent kolejnych telefonów marki Nexus, a także dlaczego współpraca Google z Samsungiem bardzo szybko popsuła się do tego stopnia, że Samsung już nigdy nie został producentem żadnego urządzenia dla Google.
Dalej w felietonie przedstawione zostały dzieje powstawania kolejnych telefonów Nexus, kupno i sprzedaż Motoroli przez Google, oraz kończący artykuł osobny rozdział o wejściu Google na rynek Chin i związaną z tym, wymuszoną przez rząd ChRL, współpracą z największym chińskim producentem telefonów - firmą Huawei - zwieńczoną pojawieniem się ostatnich model Nexus 6p i Nexus 5x.

[Anna P.]ARTYKUŁ ZOSTAŁ USUNIĘTY NA ŻYCZENIE AUTORA
Za zgodą Autora pozostawiliśmy jedynie początek (który został wcześniej rozesłany w listach subskrypcyjnych). Prosimy także naszych prenumeratorów, którzy wcześniej otrzymali całość felietonu w prenumeracie, aby uhonorowali życzenie Autora i nigdzie nie publikowali żadnych jego fragmentów lub całości (poza wyżej pozostawionym początkiem).
Serdecznie dziękujemy i przepraszamy za tę niedogodność - w imieniu Autora: Redakcja ITP


Ostatnie uaktualnienie: 2016-03-22-17:32 / A.P.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2