Nie pozwól aby przepadły stare fotografie, filmy czy pamiętniki! Podziel się nimi ze wszystkimi Polakami i przekaż do zasobów Archiwum Narodowego IPN!
OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.
UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

Korcz, Włodzimierz Kazimierz


W 1943 roku w Łodzi urodził się pan Włodzimierz Korcz, znany polski pianista i dyrygent, a także aranżer i kompozytor piosenek i musicali. W swym dorobku muzycznym posiada także filmy, do których stworzył, lub zaaranżował muzykę. Współpracował także ze znanymi kabaretami: Pod Egidą , TEY, Olgi Lipińskiej, telewizyjnym Polskim Zoo, Kraj się śmieje i innymi. Pisał też piosenki i musicale dziecięce dla harcerskiego zespołu Gawęda (z tekstami Wandy Chotomskiej).

pan Korcz w 1968
Współpracował również z zespołem solistów operowych – Filharmonia Traugutta.
Jak sam stwierdził w jednym z wywiadów, szczególnie wysoko ceni w swym dorobku artystycznym skomponowanie pieśni do słów Karola Wojtyły.
Stworzył także hymn religijny "O potężny Jezu Chryste", który wykonywała Alicja Majewska, a także "Pieśń Papieską – Zostań z nami", do którego słowa napisał Wojciech Kejne i wykonała Dorota Osińska.

Absolwent łódzkiej PWSM, w latach 1968-1970 był redaktorem muzycznym Polskiego Radia w Łodzi, a między 1974 i 1977 rokiem pełnił funkcję kierownika muzycznego Teatru na Targówku (obecnie Teatr Rampa). Komponuje muzykę teatralną i filmową, bierze udział w koncertach radiowych i telewizyjnych. Był szefem muzycznym cyklicznych widowisk telewizyjnych, m.in. reżyserowanych przez Krzysztofa Jaślara Mazurskich Biesiad Kabaretowych czy Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry.
z panią Alicja Majewską
Od czasu wykonania oratorium "Woła Nas Pan" w Rzeszowie w 2005 roku Włodzimierz Korcz współpracuje ze Strzyżowskim Chórem Kameralnym pod dyrekcją Grzegorza Oliwy.

Pan Korcz często podróżuje, najczęściej z Alicją Majewską (wykonawczynią wielu jego piosenek). Wbrew plotkom nigdy nie było między nimi żadnego romansu, a pan Włodzimierz od ponad czterdziestu lat jest szczęśliwie żonaty ze znaną aktorką, Elżbietą Starostecką, z którą mieszka na warszawskim Żoliborzu i ma z nią dwoje dzieci: syna, urodzonego w 1971 roku, oraz córkę, urodzoną w 1982 roku.


© 888
Listopad 2014
Artykuł opublikowano w witrynie„FilmyPolskie888”
www.FilmyPolskie888.blogspot.com


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)
Wybrana filmografia pana Korcza dostępna jest TUTAJ


Edyta Geppert - "Jaka róża taki cierń"
(muz. Włodzimierz Korcz, sł. Jacek Cygan)


Danuta Rinn - "A te skrzydła połamane"
(muz. Włodzimierz Korcz, sł. Ernest Bryll)


Piotr Fronczewski - "Chłopcy z naszej ulicy"
(muz. Włodzimierz Korcz, sł. Adam Kreczmar)


Danuta Rinn - "Gdzie ci mężczyźni"
(muz. Włodzimierz Korcz, sł. Jan Pietrzak)Rodzina Korczów, 1976
Elżbieta Starostecka z mężem
Włodzimierz Korcz z małżonką, 2012
2012ARTYKUŁ PRZYWRÓCONY Z KOPII ZAPASOWEJ. Z TEGO POWODU FORMATOWANIE ARTYKUŁU LUB ZAŁĄCZONYCH DO NIEGO ILUSTRACJI MOŻE NIE PASOWAĆ DO OBECNEGO FORMATU. NIEKTÓRE ILUSTRACJE MOGĄ BYĆ OBECNIE NIEDOSTĘPNE.

3 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. UWAGA: w dniu 1 sierpnia 2019 r. cenzorzy z Google (właściciela usługi Blogger) uznali powyższy artykuł za „niebezpieczny lub zawierający szkalujące treści” - "Dangerous or derogatory content".
  Ponieważ nie możemy doszukać się w nim niczego takiego, po wielokrotnym czytaniu tekstu uznaliśmy, że cenzorom z Google najprawdopodobniej chodzi o wybitnie niebezpiecznego dla lewactwa „Jezu Chryste”, imię jakie pojawiaja się w powyższym tekście w tytule jednego z utworów pana Korcza? Albowiem po długich naradach nic innego nam nie przyszło na myśl…
  Jeżeli tak jest faktycznie, to chyba już najwyższy czas, abyśmy wszyscy przestali używać cokolwiek pochodzącego od Google.
  Anna / Redakcja ITP²

  OdpowiedzUsuń
 3. Pani Starostecka to jedna z najpiękniejszych Polek! Dlaczego nadal nie ma u Was własnego biogramu?

  OdpowiedzUsuń

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2