UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.

Duda, Andrzej Sebastian

16 maja 1972 roku w Krakowie urodził się Andrzej Duda, szósty Prezydent III RP.

Dzisiaj obchodzi 45. urodziny.
Wszystkiego najlepszego, panie Prezydencie!


W 1984 roku, będąc wówczas w szkole podstawowej, młody Andrzej wstąpił do 5 Krakowskiej Drużyny Harcerskiej „Piorun” im. Legionistów 1914 r.  Kilka lat później został jej drużynowym.
W latach 1987–91 był uczniem klasy humanistycznej w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie.

W 1991 r. rozpoczął studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W lutym 1997 obronił magisterium i podjął pracę naukowo-dydaktyczną w Katedrze Postępowania Administracyjnego, a w 2001 r. w Katedrze Prawa Administracyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W styczniu 2005 r. uzyskał tytuł doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy „Interes prawny w polskim prawie administracyjnym“. W tym samym roku Andrzej Duda założył własną kancelarię prawną.

Po wyborach parlamentarnych w 2005 roku był ekspertem od legislacji Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. Od 1 sierpnia 2006 roku był wiceministrem sprawiedliwości w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Następnie zasiadał w Trybunale Stanu.
16 stycznia 2008 r. Prezydent Lech Kaczyński mianował go podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP. W lipcu 2010 r. po wyborze Bronisława Komorowskiego na urząd Prezydenta RP, podał się do dymisji.
W 2010 roku uzyskał mandat radnego miasta Krakowa i zostałem przewodniczącym klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.
W wyborach parlamentarnych 9 października 2011 roku, startując z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu krakowskim, Andrzej Duda został wybrany posłem na Sejm, zdobywając 79 981 głosów.
25 maja 2014 r. uzyskał mandat posła do Parlamentu Europejskiego, zdobywając 97 996 głosów.

6 grudnia 2014 r. rada polityczna Prawa i Sprawiedliwości zatwierdziła kandydaturę Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta RP. Według propagandy Platformy Obywatelskiej i jej stronników, miał nie mieć absolutnie najmniejszych szans na pokonanie w wyborach urzędującego wówczas prezydenta Bronisława Bul-Komorowskiego (PO). Wkrótce po ogłoszeniu kandydatury Andrzeja Dudy, już na pół roku przed wyborami, czołowy propagandzista PO Adam Szechter (nazywający siebie "Adam Michnik") kategorycznie stwierdził w telewizji, że Bul-Komorowski mógłby je przegrać jedynie wtedy, gdyby po pijanemu przejechał na pasach niepełnosprawną zakonnicę w ciąży, a oficjalne przekaziory medialne i ośrodki badania opinii publicznej - wszystkie będące w rękach sitwy ludzi z PO lub z nimi powiązanych - rzadko kiedy dawały Andrzejowi Dudzie w swych prognozach więcej niż 20% głosów, zaś jego przeciwnik Bul-Komorowski miał mieć nawet aż 78% poparcia.
Kandydaturę Andrzeja Dudy wyszydzano i wyśmiewano we wszystkich powiązanych z PO mediach (a więc w 90% ówczesnej prasy i telewizji), a jego samego lżono i atakowano coraz mniej wybrednymi kłamstwami w celu zniechęcenia społeczeństwa do jego wyboru niesamowitą ilością kłamstw i oszustw, gdyż im bliżej było dnia wyborów, tym coraz bardziej oczywiste stawało się dla osobników z PO i ludzi wywodzących się z sitw komunistycznego układu zawartego z nimi w Magdalence w 1989 r., że społeczeństwo polskie tym razem ma już dość ich oszukańczych rządów, ich afer, ich złodziejstwa i ich wiecznie antypolskiej propagandy, a ich kandydat Bul-Komorowski najpewniej przegra z wyszydzanym Andrzejem Dudą (B. Komorowski to tzw. "słup" WSI, który nawet nie potrafił pisać po polsku i stąd jego pseudonim "Bul"; ten idiota ośmieszał Polskę za granicami wielokrotnie, np. wskakując na fotel w parlamencie japońskim i wołając "chodź tu, szogunie!" - to nie jest żart!).
Gdy Bul-Komorowski nie wygrał wyborów, a jedynie przeszedł do II tury i stało się oczywiste, że złodziejska sitwa z PO nie będzie w stanie pokonać kandydata PiS, w swej desperackiej propagandzie zeszli nawet tak nisko, że zaczęli używać fałszywek i udając córkę Andrzeja Dudy - oficjalnego kandydata na prezydenta! - zaczęli cytować w telewizji wymyślone przez siebie brednie...

A jednak, wbrew tej całej, ogromnej machinie propagandy, społeczeństwo wybrało pana Andrzeja Dudę na szóstego Prezydenta III RP.
Urząd Głowy Państwa piastuje od 6 sierpnia 2015 roku, po tym jak 24 maja 2015 roku został wybrany, pokonując w II turze wyborów prezydenckich Bronisława Komorowskiego.


© Ilustrowany Tygodnik Polski
16 maja 2017
www.tiny.cc/itp2Andrzej Duda – Prezydent.pl
Andrzej Duda – strona oficjalna
Andrzej Duda – Wikipedia
Ilustracja © domena publiczna / www.prezydent.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2