UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.

Telewizja publiczna nareszcie przewietrzona

Po tylu latach propagandy w TVP, a właściwie po raz pierwszy w jej całej historii, doczekaliśmy czasów, gdy „Wiadomości” po prostu informują zamiast indoktrynować.
Naprawdę nie wierzyłem, że doczekam takiej chwili (a pamiętam jeszcze czasy „Dziennika Telewizyjnego”).

Przypomnijmy, co się takiego stało: najpierw prezesem zarządu TVP został Jacek Kurski, który usunął najbardziej skompromitowaną twarz propagandy anty-PiSowskiej i zarazem szefa „Wiadomości”, Piotra Kraśko. Zastąpiła go Marzena Paczuska.
Kolejną zauważalną zmianą było zastąpienie widoku Symbolu Okupacji Sowieckiej - warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki - widokiem wieży zegarowej Zamku Królewskiego w czołówce programu.
A od paru dni „Wiadomości” TVP emitowane są po raz pierwszy w nowym składzie, już bez skompromitowanego Kraśki (który został zwolniony).

Przeglądając opinie widzów w sieci - od radykalnie prawicowych, jak "TV Trwam", po radykalnie lewicowo-liberalne i anty-PiSowskie, jak TVN24 - stwierdzam, że ok. 75-80% z nich jest pozytywnych. A więc ogromna większość Polaków przyjęła te zmiany z ulgą. Jedynym często powtarzającym się motywem „narzekania” są wpisy niejakiego Lisa, powtarzające się jak spam prawie w komentarzach witryn liberalno-lewicowych (jak Super Express)...

Piotr Kraśko odchodząc rozesłał list pożegnalny, który został nazwany „wzruszającym” i - pomimo teoretycznej poufności (skoro to korespondencja prywatna) - został opublikowany przez Super Express:

Kochani, to było naprawdę niezwykłe 25 lat w TVP i 12 lat w Wiadomościach. I nie obawiajcie się… nie będzie teraz patosu.

Bo to za co Wam jestem najbardziej wdzięczny to nie każdemu dane uczucie, że wychodząc rano z domu do pracy – cieszyłem się, że Was spotkam. Ludzi, których po prostu bardzo lubię, że spędzę z Wami kilkanaście kolejnych wyjątkowych godzin. Właśnie z Wami. I choć zespół Wiadomości traktuje teraz jak swoją rodzinę i zawdzięczam mu najwięcej, to było tak zawsze, przez te wszystkie lata i w bardzo wielu programach. Jesteście wspaniałymi, pełnymi pasji, bardzo utalentowanymi ludźmi i zrobicie jeszcze wiele wielkich rzeczy.

Bardzo dziękuje wszystkim reporterom, wydawcom, producentom, reżyserom, realizatorom, wspaniałym dziewczynom z charakteryzacji, kierownikom planu i kierowcom (ktoś dziś wie kim był Gigi Amoroso? kto pamięta jazdę Roburem, albo chociaż Fiatem Temprą). Przepraszam, że tylko ich wymienię z nazwiska, ale to trzej niezwykli operatorzy, od których najwięcej w tym zawodzie się nauczyłem – Radek Sęp, Janek Naukowicz i Maciek Krogulski. Panowie byliście i zawsze będziecie moimi mistrzami.

Co ciekawe miałem tez wielu świetnych szefów, im też bardzo dziękuję! Dziękuję za wasze zaufanie, wsparcie i po prostu przyjaźń – jeśli miałbym raz jeszcze to wszystko przeżyć – to tylko z Wami. Dziękuję Justynko, Elu, Grzesiu, Piotrze, Aniu, Kasiu, Krzysiu, Beatko, Milenko, Marysiu, Ewo, Edytko, Brylant, Witku, Maćku, Adasiu, Karolino, Tomku, Michale, Kamilu, Mirelko, Jacku, Andrzeju - sporo imion powinienem powtórzyć po wielokroć.

Dziękuję i do zobaczenia.
I wszystko będzie dobrze (moja żona się złości na mnie jak tak mówię, bo twierdzi, że robię to za często, ale naprawdę w to wierzę)! Wszystko będzie dobrze!
Piotr Kraśko
żródło: Super Express / se.pl

"Wiadomości" 12 stycznia rozpoczęły się od omówienia spotkania Beaty Szydło z opozycją ilustrowanych wypowiedziami polityków różnych opcji. W dyskusji o teoretycznym objęciu Polski nadzorem unijnym także było merytorycznie, bez typowych dotychczas ataków anty-PiSowskich, jak działo by się jeszcze kilka dni temu, gdy głównym prowadzącym był Kraśko.
Także podczas emisji materiału o sporze wokół Trybunału Konstytucyjnego pokazano materiał stricte informacyjny, bez popierania którejkolwiek ze stron sporu. Powiadomiono też widzów o inwigilacji dziennikarzy przez służby po wybuchu tzw. "afery podsłuchowej", gdy Polską rządziła Platforma Obywatelska. Gdyby program przygotowywała poprzednia ekipa z pewnością materiał ten nigdy nie zostałby emitowany...

Nie dziwi więc chyba nikogo (poza Kraśką i największymi szubrawcami propagandy z PO) wynik internetowej sondy na temat usunięcia Kraśki z „Wiadomości” (oficjalnie nazywanego "odejściem"). Jak podała Niezależna.PL, na konkretnie zadane pytanie „Czy odejście Piotra Kraśki to "dobra zmiana"?” aż 81% wśród kilku tysięcy respondentów odpowiedziało „Tak”.

To tylko początki, ale jak widać z wyników sondaży i większości komentarzy w sieci, są to dobre zmiany i oczekiwane przez społeczeństwo, wyraźnie mające już dość kretyńskiej propagandy sukcesu Platformy Obywatelskiej i nieustającego jazgotu anty-PiSowskich, anty-rządowych (od chwili przejęcia władzy przez PiS) i często nawet nie zawoalowanych, wręcz anty-Polskich komentarzy i propagandy w mediach publicznych.
Oby tak dalej!


© Paul Ityk
13 stycznia 2016
Specjalnie dla ITPNotatka:
Tekst nadesłany pocztą elektroniczną. Ilustracje pochodzą od redakcji.
fot.1 © Wiadomości / Telewizja Polska / tvp.pl
fot.2 Niezależna / niezależna.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2