UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.

Przegraliście moralnie, politycznie i przegracie do końca. Polska zwycięży!

Premier Beata Szydło wróciła  w piątkowy wieczór ze szczytu UE w Brukseli. Ku jej zaskoczeniu na lotnisku w Warszawie jak bohatera witali ją przedstawiciele rządu, m.in. szef MSZ Witold Waszczykowski, prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef MON Antonii Macierewicz, minister kultury Piotr Gliński i szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
Jarosław Kaczyński powiedział witając panią premier:
Z całego serca dziękuję pani premier Beacie Szydło za obronę naszych spraw w Brukseli. Premier się nie ugięła. Pokazała, że jest osobą na miarę tego czasu, czasu, kiedy Polska odbudowuje się wewnętrznie i na arenie międzynarodowej.[...] Przyjechaliśmy na lotnisko powitać premier Beatę Szydło, bo jesteśmy z niej dumni. Premier broniła polskiej sprawy. Broniła w sposób, który pozostanie w naszej historii..

W Brukseli walczyliśmy o zasady. Pokazaliśmy, że Polska jest dumnym państwem. Przeżywaliśmy niełatwe chwile, ale walczyliśmy o sprawy Polski, o zasady, żeby każde państwo członkowskie UE miało równe prawo do decydowania, kto je reprezentuje na najważniejszych stanowiskach, to prawo suwerennego państwa. To nie porażka, to zwycięstwo. Pokazaliśmy, że Polska jest podmiotowym, dumnym państwem, członkiem UE. Zależy nam, żeby UE była zjednoczona, rozwijała się i zrobimy wszystko, żeby tak było. – m.in. odpowiedziała premier Beata Szydło.

Natomiast podczas kolejnej, już osiemdziesiątej trzeciej miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, prezes PiS Jarosław Kaczyński wygłosił bardzo mocne słowa skierowane do tzw. „opozycji”, która od dłuższego czasu próbuje zakłócać comiesięczne obchody. Prowokatorzy ze stowarzyszenia nazywającego się „Obywatele RP” tym razem próbowali zagłuszyć przemówienie Jarosława Kaczyńskiego „Odą do radości”, na co prezez PiS powiedział:
Przychodzimy tutaj już prawie siedem lat i przez znaczną część tego czasu próbowano nam przeszkadzać tak jak teraz. Jeśli jest w tym coś nowego, to tylko to, że teraz grają „Odę do radości”, by uniemożliwiać Polakom korzystanie z ich praw. I jest może symboliczne, bo pokazuje to niebywałe oszustwo z jakim mamy do czynienia. [...] Ta furia, ta nienawiść, ta „Oda do radości” grana w imię nienawiści nic tu nie zmieni. Ona jest dowodem na to, jak bardzo boją się ci, którzy uczynili tyle złego Polsce i chcą teraz przejść do jeszcze bardziej brutalnej ofensywy. Przypomnijmy chociażby to co dzieje się w Teatrze Powszechnym. Atak na wartości, atak na tradycję, atak na kulturę, atak na Polskę. I to co dzisiaj się tu dzieje, to atak na Polskę, atak pod sztandarami Unii Europejskiej. Atak na Polskę i na to co jest istotą tej Unii, atak na to co przygotowywali ci, którzy Unię przygotowali, a co niszczą ci, którzy wypaczają te idee. Ale żadne krzyki nie pomogą. My tu będziemy i tu zwyciężymy! – po czym prezes Kaczyński zwrócił się bezpośrednio do prowokatorów:
Będzie wolna Polska. Będzie prawda o Smoleńsku i będzie klęska tych, którzy są łotrami, którzy teraz czymś rzucają. Ale nic wam to nie pomoże. Przegraliście moralnie, przegraliście politycznie i przegracie do końca, poniesiecie klęskę. Polska zwycięży!


Ilustrowany Tygodnik Polski
10 marca 2017
www.tiny.cc/itp2

Źródła cytatów: TVP / tvpinfo.pl
Ilustracja: © PAP / Radek Pietruszka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2