UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.

Młode kobiety przeciwne zapowiadanej demonstracji feministek

Dnia 3 marca br. o godzinie 14:00 na Placu Łokietka w Lublinie kobiety-działaczki Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowały konferencję prasową, na której przedstawiły swoje stanowisko dotyczące zapowiadanej na 8 marca demonstracji feministycznej „Manifa”.
Poniżej tekst oświadczenia:

STANOWISKO POLEK W SPRAWIE „DEMONSTRACJI FEMINISTYCZNEJ – MANIFY”


Za kilka dni tj. 8 marca, jak co roku będziemy obchodzić Dzień Kobiet. Będzie to dzień obfitujący w wiele wydarzeń, również tych o charakterze społeczno-politycznym. W wielu polskich miastach, także w Lublinie odbywać się będą manifestacje feministyczne. W związku z tym, jako aktywne działaczki społeczne pragniemy przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie.

W imieniu Wszechpolek, wyrażamy swój sprzeciw wobec fałszywego twierdzenia jakoby feministki biorące udział w wulgarnych manifestacjach mających na celu wywarcie presji na rządzie w sprawie m.in liberalizacji mordu dzieci nienarodzonych, przedstawiały racje wszystkich kobiet w Polsce.

Jako KOBIETY odcinamy się od jakichkolwiek działań podejmowanych przez współczesne feministki i z całą stanowczością nie godzimy się na próbę narzucenia nam ich poglądów, a także na wypowiadanie się w naszym imieniu bez naszej zgody. Język, którym operują w dużej mierze przyczynia się do wynaturzenia umysłów młodych kobiet, co z kolei stanowi duże zagrożenie dla dobra naszego społeczeństwa.

Uważamy, że tematy, które podejmują protestujące panie nie poruszają realnych problemów dotyczących współczesnych kobiet takich jak uprzedmiotowienie kobiety, rozumiane jako uprzedmiotowienie jej ciała i wizerunku wskutek erotyzacji mediów czy wszechobecnego dostępu do pornografii. Nie ma również mowy w postulatach „czarnych pań” o zaostrzeniu kar dla gwałcicieli oraz dla osób dopuszczających się przemocy wobec kobiet. Kwestie postulowane przez organizatorów lubelskiej „Manify” są tylko zbiorem nieaktualnych frazesów, nijak się mających do obecnej sytuacji panującej w naszym kraju.

W naszej ocenie kobieta powinna pielęgnować takie cechy jak subtelności, skromność, delikatność, wrażliwość. Powinna być świadoma własnej godności oraz swojego piękna. Ponad to kobieta z uszanowaniem przyjmuje dar jakim jest zdolność noszenia w sobie nowego życia i zna powołanie do którego została stworzona, jakim jest dbałość o ognisko domowe. Na koniec, o czym zapominają współczesne feministki, kobieta we współpracy z mężczyzną tworzy najwyższe dobro jakim jest rodzina, dlatego też chcemy promować taki obraz kobiety w społeczeństwie. W związku z tym zapraszamy 8 marca na Plac Łokietka, aby wspólnie celebrować Dzień Kobiet.


© Młodzież Wszechpolska
3 marca 2017
źródło publikacji:
www.mw.org.pl

Ilustracja © Młodzież Wszechpolska / www.mw.org.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2