UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I NIEPRZYJAZNA MATOŁOM „NOWOCZESNYM”, Z PLATFORM OSZUSTÓW I KOMITETÓW OBRONY DOSTĘPU DO ŻŁOBU, KOMUNISTOM, „UB–WATELOM RP”, WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYM DEWIANTOM.

Inauguracja Donalda Trumpa na 45. prezydenta USA: „Przywrócimy granice, przywrócimy dobrobyt”

Donald Trump złożył na Kapitolu przysięgę na wierność konstytucji. Podczas przysięgi trzymał biblię Abrahama Lincolna oraz inną przekazaną mu przez matkę w 1955 roku. Tym samym oficjalnie stał się 45. prezydentem USA. Donald Trump wraz z małżonką Melanią wzięli wcześniej udział w nabożeństwie w kościele episkopalnym św. Jana w Waszyngtonie, w pobliżu Białego Domu. Był to pierwszy punkt uroczystej inauguracji kadencji 45. prezydenta USA.

KOMPLETNE WIDEO PONIŻEJ.

Imprezy towarzyszące rozpoczęły się już w czwartek. Na inaugurację nowego prezydenta przybyło kilkaset tysięcy Amerykanów z całego kraju. Władze spodziewają się łącznie miliona osób. Podczas inauguracji i po jej zakończeniu odbędzie się wiele protestów i demonstracji.
Koszty uroczystości szacuje się na ponad 200 mln dolarów. Ponad połowa jest przeznaczona na zagwarantowanie bezpieczeństwa, ponieważ władze obawiają się ataków terrorystycznych.

Wiele wskazuje jednak na to, że liczba uczestników uroczystości będzie mniejsza niż podczas inauguracji Baracka Obamy, którą obserwowały 2 miliony Amerykanów. Jednym z powodów jest niskie poparcie dla Donalda Trumpa w samym Waszyngtonie, gdzie głosowało na niego tylko 4 procent mieszkańców.
Media relacjonują, że ustępujący prezydent po raz ostatni opuścił już Gabinet Owalny. Zgodnie z tradycją pozostawił swojemu następcy list na biurku. Jego treści nie ujawniono.


© Polska Agencja Prasowa
20-21 stycznia 2017
źródło publikacji: TVP.info
Transmisja na żywo (już zakończona) stacji ABC: (ponad 8 godzin)


Ilustracja i wideo © ABC News

UAKTUALNIENIE: 2017-01-21-01:27

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2