UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.

Sytuacja w Polsce

Proszę państwa, przyjeżdżam do państwa w czasie szczególnym, mieliśmy w Polsce niezwykle udany rok.
Polska wygrała nareszcie z Targowicą!

To było coś niesamowitego, to był niesamowity sezon!
49-ty sezon „Kabaretu pod Egidą” się skończył właśnie. Przez 49 blisko lat głównym celem namysłu, szyderstw, drwin, ironii była władza w naszym kabarecie. Zwłaszcza władza komunistyczna. Zajęło mi to pół wieku życia! I dożyłem takiego sezonu, takiego czasu, że w polskich władzach, w parlamencie, w rządzie, w pałacu prezydenckim nie ma komuny!

Ta robota nie poszła na marne. W każdym naszym programie od 1967 roku podskórnie, aluzjami, tak czy owak piętnowaliśmy to świństwo, ten idiotyzm zwany socjalizmem – w gruncie rzeczy ustrój nikczemnej, podłej jakiejś dyktatury, niszczący narody i niszczący również Polskę.Oczywiście ta komuna jeszcze w Polsce jest, ona jeszcze przeszkadza, ale we władzach państwowych po raz pierwszy w moim życiu NIE MA ŚWIŃ KOMUNISTYCZNYCH.

[...] I teraz mamy taką sytuację, że Polsce szkodzi teraz opozycja, nie władza!
Opozycja natychmiast jak zobaczyła, że przegrała, rzuciła się do stolic europejskich, starym tropem Targowicy do Berlina, Brukseli, Moskwy, żeby się użalić na swój los, że oni przegrali! Jak to możliwe?! Ktoś nie dopilnował! [...] Opozycja do tej pory nie wierzy, że przegrała. Nie chcą w to uwierzyć! Oni sobie powołali nawet taki Komitet Obrony Dupy własnej, prawda? A teraz ten cały KOD chodzi po ulicach i protestuje, że to im należą się te pieniądze, dlaczego oni już nie dostają?!
Przecież oni mają kręcić te filmy, prawda? Taka Hollandziara jest, reżyserka, przerażona! Mówi „żeby było tak, jak było”, to jest jej główne hasło! I tej całej... tego KOD-u i tego całego towarzystwa, czyli żeby dostawali kasę za swoje „wybitne” talenty, a nie za pracę! Żeby Janda utrzymywała swój teatr za półtora miliona! Rocznie! Prywatny [teatr]!
Ja przez 49 lat kabaretu nie dostałem ani grosza, nigdy, a prowadzę instytucję artystyczną, którą zna cała Polska.
Jak to się przypięli do tej kasy, do tego Tuska, do tego Komorowskiego, w tych komitetach wyborczych, tylko żeby wydusić coś tam dla siebie. I teraz chodzą i demonstrują jaka krzywda ich spotkała, że przegrali! I jeżdżą po stolicach jak Targowica żeby się skarżyć na swój los, proszę państwa, taka jest sytuacja w Polsce. Niesamowite to jest!

A przecież, w gruncie rzeczy, Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński i Beata Szydło wygrali nie tylko z politycznymi przeciwnikami. Oni mieli dużo większych przeciwników. Przeciwko tej wygranej, temu zwycięstwu, były wszystkie banki w Polsce. Wszystkie banki były przeciwko temu wyborowi!
Bo banki przez te 20 lat traktowały Polaków jak kolonialny narodek. Banki – Banksterzy! Wszystkie banki popierały wyłącznie poprzedni reżym!
Kto tam jeszcze... trzy media wielkie! Wielkie 3 telewizje, tak zwany „mainstream” (ja na polski tłumaczę to jako „media GÓWNEGO nurtu”), wszystkie od rana do wieczora popierały wyłącznie Komorowskiego, Tuska i tamtą szajkę! Nikt nie popierał [PiS], proszę państwa, poza bardzo niewielkimi mediami jak Telewizja Trwam czy Republika, które mają w sumie 1% oglądalności. Wszystkie media, a 90% gazet w Polsce jest niemieckich! Dziewięćdziesiąt procent! Na kogo glosowały? Oczywiście na Tuska, Komorowskiego i na Kopacz, prawda?
Takich przeciwników miała ta władza, która teraz rządzi Polską. Wszystkie służby specjalne... i oczywiście Trybunał Konstytucyjny, który, jak państwo widzicie, do tej pory nie może się pogodzić z przegraną, prawda? No i jeszcze Moskwa, Berlin i... i ta tam jeszcze... Bruksela.
I takich przeciwników, proszę państwa, udało się pokonać Prawu i Sprawiedliwości.


© Jan Pietrzak
Kanada, 10 lipca 2016
Transkrypcja z wideo: Anna Pomorska dla
Ilustrowany Tygodnik Polski tiny.cc/itp2wspomóż Towarzystwo Patriotyczne Fundacja Jana Pietrzaka
Ilustracja: zrzut ekranu
Wideo: © DerekSypniewski / YouTube

8 komentarzy:

 1. Stwierdzenie chyba trochę na wyrost z tym "Polska wygrała z Targowicą" ale po za tym bardzo dobry tekst pana Janka (czy raczej monolog?). Szkoda tylko że pani Pomorska nie spisała (nie dokonała transkrypcji - nie transkrypcjowała?) całości z zamieszczonego tu wideo, ale i tak dziękuję za to świetne i bardzo patriotyczne wideo na początek pracy :-)
  Jesteście super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też myślę że trochę na wyrost. Gdy zobaczymy Tuski, Komorowskie i innych zdrajców za kratkami wtedy będzie można mówić o końcu Targowicy.

   Panie admin, przydałby się cały występ Pana Pietrzaka... jest taka możliwość?

   Usuń
  2. W tej sprawie proszę skontaktować się z panem Pietrzakiem. Jeśli pan Pietrzak udostępni cały swój występ, to z pewnością i my zamieścimy go na naszych łamach.

   Usuń
 2. @ szperacz
  Takich bydlaków nigdy nie zobaczysz za kratkami. Największe ścierwa ZAWSZE znajdują sobie nowych Panów i gdzieś miękko lądują, a za nich płacą różne mniejsze ścierwa co nie zdążą uciec w ostatniej chwili i - też jak zwykle - co poniektórzy idealiści co to dali im się nabrać

  OdpowiedzUsuń
 3. Polska naszych marzeń (nie wiem czy to tytuł, druga piosenka) jest po prostu super! Dzięki za wideo i przedewszystkim dzięki panu Jankowi za całe 50 lat działalności!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze nie wygrała z targowicą!
  PełOwsko-Nowoczesna Targowica trzyma się nadal mocno :(
  ale po za tym pan Janek jest super

  OdpowiedzUsuń
 5. Wideo już niedostępne :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za powiadomienie. Niestety, nie mamy żadnego wpływu na dostępność któregokolwiek wideo zamieszczonego w sieci...

   Usuń

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2