UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.

Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego z okazji Dnia Flagi RP

Całość przemówienia prezesa PiS z 2 maja 2016 r. poniżej.

Państwo nie jest tylko organizacją obejmującą pewne terytorium, powinno być jakością moralną – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zapowiedział, że w kwestii przestrzegania konstytucji Prawo i Sprawiedliwość „nie zgodzi się na anarchię”.
Prezes PiS zapewnił, że w „Polsce w żaden sposób nie jest naruszana wolność obywateli”. Wyraził przy tym zdziwienie zachowaniem opozycji oraz prezesa Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzeja Rzeplińskiego.
Jesteśmy gotowi na kompromisy. Poszliśmy na nie. Nie odrzuciliśmy kompromisu, to zrobił prezes Rzepliński. Na anarchię w Polsce, nawet szerzoną przez sady, się nie zgodzimy – zaznaczył.
Stwierdził, że system rządów powinien być oparty na zasadzie „podziału i równowagi, a nie dominacji jednej władzy nad innymi”.


Na straży konstytucji

PiS stoi na stanowisku przestrzegania konstytucji, w całości, i wszystkich jej przepisów. Nie godzimy się, że Trybunał Konstytucyjny to lekceważy, nie ma prawa. To stawianie się ponad konstytucję. To znaczy, że Trybunał jest suwerenem, a nie naród – mówił.
Zdaniem Kaczyńskiego konstytucja, która w przyszłym roku będzie obchodziła 20-lecie uchwalenia, może wkrótce wymagać poprawek.
Konstytucja 3 Maja przewidywała weryfikację co 20 lat. Za rok będzie dobry moment do podjęcia pracy nad nową ustawą zasadniczą – powiedział.

Umacnianie szacunku

Prezes Kaczyński wyraził zadowolenie, że w Polsce obchodzony jest Dzień Flagi.
Dobrze, że umacniamy szacunek i przywiązania, a często wręcz odbudowujemy szacunek i przywiązanie do narodowych barw. To symbol naszego państwa – stwierdził.
– Państwo nie jest tylko organizacją obejmującą pewne terytorium, ale powinno być jakością moralną. Ta jakość moralna wyrażana inaczej oznacza legitymizację państwa – podkreślił, wskazując, że są legitymacje historyczno-moralna oraz pragmatyczna. – Ta druga odnosi się do wszystkiego, co państwo ma zapewnić obywatelom – wyjaśnił.

Kaczyński podkreślił, jak wielki obowiązek spoczywa na rządzących.
Elita państwa powinna kierować się wartościami wyższymi, a nie własnym interesem – zaznaczył. Dodał, że obowiązkiem władz jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom Polaków, a ci „oczekują dziś bezpieczeństwa, równości i wolności”.

Awanturnicy

Prezes PiS odniósł się również do podejrzeń opozycji, która twierdzi, że obecna władza chce wyprowadzić nasz kraj w Unii Europejskiej. Osoby, które mają twierdzić, że szykowane jest w tej sprawie referendum, nazwał „awanturnikami”.
Dziś być w Europie, to być w Unii Europejskiej. Nasze członkostwo w Unii Europejskiej jest trwałe, ale być w Unii nie oznacza zgadzać się na wszystko. Nie zgodzimy się na sytuacje naruszające bezpieczeństwo Polek i Polaków – podkreślił.
W ocenie Kaczyńskiego kluczowym jest zapewnienie obywatelom bezpieczeństwa.
Musimy umocnić polskie służby specjalne i zabezpieczyć państwo przed terroryzmem – dowodził.
Szczególną troską rządzących jest również polska gospodarka, która – jak się wyraził prezes PiS – musi wyjść z pułapki średniego rozwoju.
Ma temu służyć plan wicepremiera Morawieckiego, „na rzecz którego powinien pracować cały rząd”.


© TVP Info
2 maja 2016
źródło publikacji: „Wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z okazji Dnia Flagi RP”
www.tvp.info
Ilustracja © TVP Info
Wideo © brak informacji

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2