UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.

Plan Jarosława Kaczyńskiego z 1994 r. spełni się za miesiąc?

Jeśli 25 października Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory i tworzyć będzie rząd - premierem zostanie Beata Szydło, a Jarosław Kaczyński będzie liderem rządzącej partii. Taką perspektywę, w którą niektórzy wciąż nie mogą uwierzyć, twierdząc, że tak naprawdę prezes PiS ma na celu tylko i wyłącznie bycie premierem - Jarosław Kaczyński przedstawił... jeszcze w 1994 r. Z bardzo dokładną precyzją.

W filmie "Teresa Torańska - My, Oni, Ja" z 1994 r., promującym jej książkę z wywiadami, jakie przeprowadziła z jednymi z najważniejszych polityków tamtego okresu, znalazła się rozmowa z Jarosławem Kaczyńskim, wówczas 45-letnim liderem Porozumienia Centrum.

Na pytanie, kim chciałby być, czy ministrem sprawiedliwości, premierem, prezydentem - odpowiada tak:
Chciałbym być emerytowanym zbawcą narodu. Ja troszkę tęsknię powiedzmy za takim zwykłym spokojniejszym życiem, choć też bardzo lubię to, jakie mam, to jest taka ambiwalencja. Ja najbardziej chciałbym być szefem silnej, bardzo wpływowej, rządowej, to znaczy współtworzącej lub tworzącej rząd.
Wynik wyborów parlamentarnych 25 października odpowie nam na pytanie, czy plan z 1994 r. spełni się jeszcze w tym roku.

Cały film "Teresa Torańska - My, Oni, Ja" z 1994, promującego książkę "My" - cykl wywiadów z politykami z tzw. opcji solidarnościowej, m.in. Janem Krzysztofem Bieleckim, Leszkiem Balcerowiczem, Jackiem Merklem i Jarosławem Kaczyńskim, wówczas młodym (45 lat), ambitnym liderem prawicowego Porozumienia Centrum dostępny jest za darmo w Repozytorium kinematografii polskiej: (kliknij w obrazek poniżej aby otworzyć stronę z filmem)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2