UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.

Strasburger, Karol

Karol Strasburger urodził się 2 lipca 1947 roku w Warszawie. W młodości uprawiał gimnastykę sportową w klubie Legia Warszawa, z którym zdobył drużynowe mistrzostwo Polski w 1964, a także... występował w cyrku. Jak wielu nastolatków, nie mógł zdecydować się co chciałby robić w dorosłym życiu i początkowo studiował w Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie zanim został absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.
Na ekranie debiutował w 1970 w serialu "Kolumbowie", a po ukończeniu PWST został zaangażowany do Teatru Dramatycznego w Warszawie, w którym pracował aż do połowy lat 1980-tych. W latach 1970-tych zagrał wiele ról w filmach produkcji wschodnioniemieckiej i czechosłowackich, gdzie zdobył popularność jako aktor. W Polsce sławę przyniosła mu w 1976 roku rola podchorążego Władka Niwińskiego, jednego z głównych bohaterów serialu "Polskie drogi" w reżyserii Janusza Morgensterna, za którą otrzymał Nagrodę Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji.


Znany w środowisku jako "imprezowicz", był już trzykrotnie żonaty gdy zakochał się od pierwszego wejrzenia i poznał miłość swego życia - a zarazem swą ostatnią żonę - Irenę. Podobno podszedł do jej ówczesnego męża i powiedział mu: "Zakochałem się w pana żonie. Będzie moja". Tak też się stało. Przeżyli razem ponad 30 lat, zanim pani Irena Strasburger zmarła w grudniu 2013 roku.

Jako jeden z założycieli, pan Karol Strasburger był w 1991 roku kandydatem do Sejmu RP z listy Polskiej Partii Przyjaciół Piwa.
W 2008 roku wydał także własną książkę kulinarną "Apetyt na życie".

©2014 FilmyPolskie888


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)z żoną Ireną

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2