Nie pozwól aby przepadły stare fotografie, filmy czy pamiętniki! Podziel się nimi ze wszystkimi Polakami i przekaż do zasobów Archiwum Narodowego IPN!
OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.
UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

Kartka dla Walusia

Za miesiąc kolejne święta.
Święta, które Janusz Waluś – nasz Rodak w RPA – spędzi po raz kolejny samotnie w celi afrykańskiego więzienia za walkę z komunizmem. Pamiętaj o naszych bohaterach!
WYŚLIJ POCZTÓWKĘ ZE ŚWIĄTECZNYMI ŻYCZENIAMI I SŁOWAMI PAMIĘCI DO PANA WALUSIA JUŻ DZIŚ!


Przesyłka kartki pocztowej lub listu do Republiki Południowej Afryki (RPA / South Africa) trwa od jednego do nawet 4 tygodni, dlatego ważne jest, aby wysłać teraz, najlepiej jeszcze dzisiaj.
Po prostu kup pocztówkę świąteczną lub jakąkolwiek inną, napisz kilka słów otuchy dla pana Walusia, zaadresuj jak poniżej, kup znaczek międzynarodowy do Afryki Południowej (RPA) i WYŚLIJ.
Wydasz na to parę drobnych i poświęcisz kilka minut, a w zamian uczynisz wspaniały i dobry uczynek, przypominając naszemu Rodakowi, że o Nim pamiętamy…

Adres do p. Janusza Walusia na który należy zaadresować pocztówki (uwaga: pisz najlepiej drukowanymi literami aby uniknąć „pomyłki” – pan Waluś jest tam szykanowany na wszelkie możliwe sposoby nawet przez Pocztę RPA):
MR. JANUSZ WALUŚ
    PRIVATE BAG X45
    PRETORIA CENTRAL PRISON
    0001 PRETORIA, GAUTENG
              SOUTH AFRICA
Oczywiście pocztówki lub listy można też słać do pana Janusza bez żadnej okazji, jednak Święta to zawsze najbardziej samotny okres dla osoby przebywającej w więzieniu. Dlatego przede wszystkim na Święta pamiętajmy, aby chociaż słowem wesprzeć naszych Rodaków. Bo jeżeli nie MY sami – POLACY – nie będziemy pamiętali o naszych Rodakach i Bohaterach, to kto inny ma o nich pamiętać?


Ilustrowany Tygodnik Polski²
21 marca 2014
tiny.cc/itp2


Creative Commons License
Wolne do kopiowania na tej samej licencji: CC-BY
(Creative Commons Licence - By Attribution -
polskie tłumaczenie tutaj)

UAKTUALNIENIA:

2019-10-07: Sąd Najwyższy Republiki Południowej Afryki ostatecznie odrzucił trzecią prośbę (złożoną jeszcze w 2015 roku!) Janusza Walusia o zwolnienie warunkowe z więzienia na podstawie amnestii z 1995 r. ogłoszonej przez Komisję Prawdy i Pojednania (Truth and Reconciliation Commission). Od tej decyzji nie ma już odwołania. Z informacji z prasy południowoafrykańskiej wynika, że pan Waluś będzie mógł złożyć kolejną, czwartą prośbę o zwolnienie dopiero po upływie 5 lat od odrzucenia poprzedniej...

2017.07.16: Janusz Waluś został oficjalnie pozbawiony obywatelstwa RPA i od teraz jest tylko i wyłącznie obywatelem polskim przebywającym w południowoafrykańskim więzieniu (chociaż nieoficjalnie nastąpiło to już kilka miesięcy temu).

2016.09.17 Ministerstwo Spraw Wewnętrznych RPA (Department of Home Affairs) ogłosiło, że rozpoczęto procedurę pozbawienia Janusza Walusia obywatelstwa RPA. Jeżeli zwolnienie warunkowe stanie się prawomocne, Janusz Waluś zostanie natychmiast deportowany do Polski.

2016.03.10 Sąd w Pretorii ostatecznie odrzucił sprzeciw rodziny Haniego i SACP (Partii Komunistycznej RPA) i zadecydował o zwolnieniu warunkowym Janusza Walusia. Wyrok niestety nie jest prawomocny i został z resztą natychmiast zaskarżony przez prawników rodziny Haniego i SACP, więc według tamtejszej prasy sprawa potrwa co najmniej rok zanim pan Waluś zostałby zwolniony (jeżeli wyrok stanie się prawomocny).
„Trzymaj się, Bracie”
Wideo zrobione przez Volkstaat.org dla Janusza Walusia, jeńca polskiego pochodzenia więzionego więzionego w RPA.
Muzyka i słowa: Olaf Jasiński
Śpiew: Kamaedzitca
opis oryginalny:
"Stay Strong Brother", video by Volkstaat.org for Janusz Waluś, prisoner of war of Polish origin jailed in southern Africa.
Duration 4'18”, on the song “Stay Strong Brother” (English) by Olaf Jasiński and the Kamaedzitca.

WERSJA ORYGINALNA ↗ (anglojęzyczna)
WERSJA POLSKA ↴Ilustracja © domena publiczna / ITP
Wideo © brak informacji / za www.youtube.com


OSTATNIE UAKTUALNIENIE: 2020-11-18-02:13 CET

4 komentarze:

 1. Lewaki z jutuba ponownie usunęli wideo i całe konto volkstaat ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za powiadomienie.
   Niestety, w chwili obecnej nie ma nigdzie tego wideo w wersji możliwej do zamieszczenia na naszej witrynie, ale można je samemu pobrać z witryny volkstaat.org w jednym z kilku formatów:

   MP4 w pliku ZIP, ok.13MB:
   http://www.volkstaat.net/video/2011/janusz-walus/janusz-walus_brother_eng_mp4.zip

   AVI w pliku zip, ok.19MB:
   http://www.volkstaat.net/video/2011/janusz-walus/janusz-walus_brother_eng_avi.zip

   QT/M4V w pliku zip, ok.87MB:
   http://www.volkstaat.net/video/2011/janusz-walus/janusz-walus_brother_eng_m4v.zip

   Jeszcze raz dziękuję za powiadomienie i serdecznie pozdrawiam,
   Anna / ITP²

   Usuń
 2. wersja angielska: https://youtu.be/zk0gfcQdB5E
  wersja polska: https://youtu.be/1titwNIxzLk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Linki wideo zostały dodane. Serdecznie dziękujemy :-)
   Adam / ITP²

   Usuń

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2