UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.

Moje bliskie spotkanie z "Rządem"

PiS zorganizowało w PE spotkanie z ministrami odpowiedzialnymi za gospodarkę. Wzięli w nim udział: JE Mateusz Morawiecki (v-premier), JE Krzysztof Tchórzewski (min d/s Energii), p.Jerzy Kwieciński (pełnomocnik PRM d/s Funduszy Europejskich i p.Grzegorz Tobiszewski (pełnomocnik Rządu d/s Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego). Zabrałem na nim głos – ale z góry mówię: jestem wstrząśnięty. Jest ZNACZNIE gorzej, niż myślałem. Nie wiem: czy to po rocznym pobycie w „rządzie” tak się głupieje?
Bo może to po prostu przeciążenie, rutyna i kierat? Ci ludzie świetnie znają szczegóły – natomiast nic nie rozumieją.

Już jest moje wystąpienie – i mogą je Państwo odsłuchać ( goo.gl/TjzF8w ) . Ale co jest przerażające: słyszę v-premiera z PiSu mówiącego jeszcze bardziej bankstersko od WCzc.Ryszarda Petru!! Słyszę ministra mówiącego (nawet z pewnym przejęciem!), że ustawodawstwo unijne jest tak obszerne, że nie da się go w ogóle przeczytać (4000 stron miesięcznie); że jeśli będziemy realizowali politykę UE, to tempo wzrostu Polski do 2030 (? - dlaczego akurat do 2030?) roku wyniesie 0% „i nie wiemy, czy Polacy to wytrzymają” (akurat dziś mówiłem o tym na plenum: goo.gl/DSchLU )- a zaraz potem sekretarz stanu zamiast powiedzieć, że w takim razie należy z Unii natychmiast wynieść się w cholerę, przechwala się, że za PO/PSL to Polska była na XIII miejscu w realizowaniu „polityki spójności” - a za PiSu awansowała na VII – i Komisja Europejska nawet nas pochwaliła. Podobno bez Polski ta polityka by się całkiem zawaliła (??).

Chciałoby się powiedzieć, wzorem rozwinięcia skrótu PZPR z 1949 roku: „Płatni Zdrajcy, Pachołki Unii”. Tyle, że ci ludzie są po prostu nic nie wiedzą. To, że nie wiedzą (czy nie wierzą?) że UE opanowana jest przez spisek ludzi dążących do „Zerowego Wzrostu” - to mogę zrozumieć. Ale nie podstawowe luki w wykształceniu. Pan v-premier usiłuje nas przekonać, że pocięcie świata granicami celnymi „da wytchnienie, bo zmniejszy różnice społeczne”; a niby dlaczego zmniejszy??? A w ogóle dlaczego zmniejszenie różnic ma dać spokój?? W Indiach 200 lat temu różnice społeczne były bardzo duże – nie tylko gospodarcze: istniały kasty - i z tego powodu niepokojów nie było. P. v-premier liczy, że ściągnie 50 mld od wielkich korporacyj – nie zdając sobie sprawy, że po nieuniknionej podwyżce cen ucierpią inne branże (potem tłumaczył, że chodziło Mu o ludzi, którzy nic nie produkują, tylko pobierają fikcyjne zwroty VAT; ale przecież wielkie korporacje akurat tym się nie zajmują!) . Ten człowiek to bankowiec, który pieniądze trzyma w szufladkach – i nie zdaje sobie sprawy, że gospodarka, to żywa, płynna materia i nic się w żadnej szufladce nie utrzyma, bo ludzie błyskawicznie znajdują ( niestety, często kosztowne...) sposoby na obejście idiotycznych ustaw. Nawet tę makabreskę z przedwczoraj ( goo.gl/rLhWpH - 9 państw Zachodu wymyśliło sobie, że kierowcom ciężarówek nie będzie wolno spać po drodze na parkingach – na weekendy będą musieli wracać do domu; premiuje to państwa położone centralnie!!) też chyba da się bez WIĘKSZYCH kłopotów obejść (hmmm: dla małych firm może to być kłopot nie do przezwyciężenia!).

Jedyny człowiek, który rzeczowo mi odpowiedział, to p.Grzegorz Tobiszewski. Wyjaśnił, że teraz (to oczywisty efekt polityki UE) nawet prywatne kopalnie szukają wsparcia „rządu”. Przyznał jednak potem, że to konieczne wsparcie jest znacznie mniejsze, niż dopłaty do kopalń reżymowych.
No, to dlaczego ich nie prywatyzują??!!??
Bo to są komuniści. Oni po prostu wierzą, że co państwowe, to jest słuszne – a na wiarę nie ma sposobu!
PS: Tę dyskusję na swym Twitterze relacjonował p.Ryszard Czarnecki, v-przewodniczący PE: goo.gl/By9m1X
A tu spisany tekst mojego wystąpienia, bo jakość nagrania marna:
Panowie, ja nie ukrywam, że źle myślałem i źle pisałem o tym rządzie. Ale po tym, co tu usłyszałem jestem przerażony. Panowie w ogólne nie wiecie, gdzie Wy jesteście. Pan przeszedł tu przez bramę z napisem „Altiero Spinelli” i Pan się dziwi, że [w UE] jest zerowy wzrost gospodarczy. Przecież celem ludzi, którzy rządzą Unią Europejską, JEST zerowy wzrost. To jest ich CEL. Myślicie, że to są idioci, którzy nakładają podatki i regulacje? Nie! To wysoko wykształceni ludzie, którzy celowo je nakładają żeby wzrost był zerowy. Jeśli tego nie wiecie, to co Wy tutaj robicie?
Panie Premierze, Pan mówi o tym, że będzie większa równość jak się pozamyka granice. Panie Premierze: Kambodża za Pol-Pota miała zamknięte granice, a zapewniam Pana, że społeczna różnica między porucznikiem Czerwonych Khmerów - a osobą, której mógł wyjąć wątrobę i ją zjeść - była znacznie większa między Rockefellerem, a mną.

Pan mówi o podatkach, Panie Premierze, jak ślepy o kolorach. Jeśli Pan ściągnie VAT np. od producentów ołówków, to oni podniosą cenę ołówków. Ludzie wtedy kupią droższe ołówki i nie będzie ich stać na ciastka. Zbankrutują wtedy producenci ciastek. Oni nie będą wiedzieli dlaczego - tak, jak i Pan nie będzie wiedział dlaczego. Gospodarka to system naczyń połączonych. Pan nie może wpływać na jeden sektor gospodarki, nie wpływając na drugi.

Pan mówi o kopalniach. Dlaczego Wy tych kopalń nie sprywatyzujecie? Przecież prywatne kopalnie dają sobie świetnie radę. Dlaczego nie prywatyzujecie kopalń? Po prostu, zwyczajnie, nawet w tym absurdalnym systemie, przy tych absurdalnych unijnych obciążeniach, powstają prywatne kopalnie. Dlaczego nie sprzedacie natychmiast? To Wasz obowiązek.

Mam teraz konkretne pytanie. Rząd PiSu oskarża PO, że wraz z PSLem kradła i marnowała pieniądze. A teraz czytam, że Bruksela przeznaczyła 66 mld złotych na polskie koleje, z czego nie będziecie w stanie przerobić więcej niż 20 mld i 40 mld, znacznie więcej, niż mogli ukraść, poleci w błoto. Pierwszy raz słyszę, że można nie chcieć wziąć pieniędzy. Zdarza się, że pieniędzy brakuje - ale to, że dają nam 66 mld, a my nie umiemy ich wykorzystać - to jest dla mnie absolutnie niezrozumiałe. Ja się podejmuję je wykorzystać, Panie Premierze. Nawet na koleje.
Dziękuję bardzo.


© Janusz Korwin–Mikke
2 luty 2017
źródło publikacji:
www.korwin-mikke.pl

Ilustracja © brak informacji

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2